Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8303
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bezpieczeństwo uczniów najważniejsze!

Sobota, 28 sierpnia 2010, 9:15
Aktualizacja: 9:16
Autor: Angela
Zwiększona ilość partoli na drogach i w okolicach szkół, kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci i młodzież, w tym trzeźwości kierujących oraz pogadanki w szkołach na temat zagrożeń – m.in. takie działania podejmą jeleniogórscy policjanci tuż po rozpoczęciu się roku szkolnego 2010/2011 w ramach akcji „ Bezpieczna droga do szkoły”.

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2010/2011 jeleniogórska policja już przygotowuje się do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży szkolnej. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili prawidłowość oznakowania poziomego i pionowego ulic i chodników oraz stan techniczny urządzeń zabezpieczających ruch w okolicach szkół. W tym zakresie nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.
Nad bezpieczeństwem uczniów w rejonach szkół i miejsc zagrożonych mundurowi będą czuwać też w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. Funkcjonariusze będą pouczać o zasadach bezpieczeństwa na drodze zarówno kierujących, jak dzieci i młodzież. Nie obędzie się też bez systematycznych kontroli autobusów i gimbusów przewożących dzieci do szkoły. Sprawdzany będzie stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas drogi.

- Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest naszym celem nadrzędnym.
Już od pierwszych dni nauki w ramach tej akcji policjanci spotkają się z dziećmi i młodzieżą, aby przeprowadzić pogadanki dot. różnego rodzaju zagrożeń oraz sposobów ich unikania. Udział w spotkaniach, które potrwają do końca września br., wezmą również rodzice. Policjanci przypomną zakres podstawowych zasad i przepisów ruchu drogowego. Wskażą niebezpieczeństwa, na jakie dziecko może być narażone w drodze do i ze szkoły. Ponadto poinformują o aspektach prawnych związanych z posiadaniem, dystrybucją i produkcją środków odurzających, a także wskażą na konsekwencje zdrowotne związane z zażywaniem narkotyków – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Każdy z uczestników spotkania z policją otrzyma książeczki i ulotki prewencyjne dotyczące poruszanych zagadnień.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group