Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9072
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bezmyślny atak na wiatę

Wtorek, 27 lutego 2007, 0:00
Autor: TEJO
Dwóch nastolatków zniszczyło przystanek autobusowy: straty to ponad 4500 złotych.

O wandalach, którzy kopią wiatę przystankową przy ulicy Wolności, zawiadomiono dyżurnego policji około godz. 22 w poniedziałek. Funkcjonariusze na miejscu zastali tylko zniszczony przystanek. Sprawców nie było.

Ustalono jednak, że wsiedli oni jednego z autobusów miejskich, którego śladem podążył radiowóz. Informacja była trafna. Kiedy pojazd zatrzymał się na przystanku, policja wylegitymowała dwóch młodych ludzi, których wygląd odpowiadał opisowi sprawców.
Bezmyślnymi wandalami okazali się uczniowie jednej z jeleniogórskich szkół. Mają 16 i 17 lat.

– 16-latek za popełniony czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, natomiast 17-latkowi przedstawiono zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi mu kara nawet pięcioletniego więzienia – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W chwili zatrzymania 16-latek był trzeźwy, natomiast jego starszy kolega miał półtora promila alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności sprawcy zostali przekazani pod opiekę rodziców. Najpewniej to rodzice łobuzów będą musieli zwrócić Miejskiemu Zakładowi Komunikacyjnemu koszty naprawy uszkodzonej wiaty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
893
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group