Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5839
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bezdomna kobieta szturmowała szpital

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 18 marca 2008, 8:23
Aktualizacja: 8:25
Autor: Angela
Fot. TEJO
W mieście brakuje miejsc noclegowych dla pań, które nie mają gdzie mieszkać. Jedna z nich znalazła sobie lokum w… gabinecie lekarskim szpitala wojewódzkiego na Zabobrzu. Miasto zamierza uruchomić odpowiednią placówkę, ale nie ma na to pieniędzy w budżecie.

Personel szpitala na długo zapamięta kobietę z Mysłakowic, która kilkakrotnie próbowała dostać się na izbę przyjęć argumentując swoją wizytę obtartym naskórkiem na stopach.
– Wyglądała i zachowywała się tak, jakby zażyła jakieś środki odurzające – mówi jedna z pielęgniarek. Po zbadaniu kobiety oraz wykonaniu opatrunku, lekarze stwierdzili, że nie wymaga ona dalszego leczenia i wypuszczono ją do domu.

Jednak kobieta zdecydowała się spędzić więc noc w szpitalu. Wykorzystała moment nieuwagi medyków i weszła do jednego z gabinetów lekarskich, by się przespać. Po kilku godzinach znalazł ją tam personel.
Po wyprowadzeniu jej z izby przyjęć przeniosła się do holu głównego. Jak twierdzą inni pacjenci, kobieta zdjęła buty i awanturowała się. Ochrona szpitala na pomoc wezwała straż miejską. Ta jednak poza przyjazdem na miejsce i wyprowadzeniu jej z budynku nic nie mogła zrobić.

Po godzinie ochrona kolejny raz wezwała straż miejską bowiem okazało się, że kobieta nie zrezygnowała i wróciła do lecznicy. Tam ściągnęła buty i wyrzuciła je do kosza, a sama ułożyła się na krzesełkach do snu. Patrol strażników chciał jej w tym przeszkodzić, ale kontakt z bezdomną był niemal niemożliwy. Wezwano pogotowie.

– Po zbadaniu kobiety i kolejnym opatrzeniu zażądano od nas, by odwieźć ją do domu – mówi Jerzy Górniak, komendant SM. – Niestety, było to niemożliwe. Kobieta mieszkała w Mysłakowicach, a my możemy jeździć tylko na terenie miasta oraz Piechowic, gdzie mamy podpisaną umowę. Gdyby w Jeleniej Górze funkcjonował jakikolwiek ośrodek dla takich kobiet, zabralibyśmy ją tam, ale nie ma więc musieliśmy szpitalowi odmówić. Gdyby kobieta była pijana wezwalibyśmy policję i zostałaby ona przewieziona „na dołek”, ale w tym przypadku badanie alkomatem wykazało, że kobieta nie piła – tłumaczy komendant Górniak.

Ta sytuacja to skutki braku w Jeleniej Górze noclegowni dla bezdomnych kobiet. Nigdy takiej placówki tu nie było, ale problem nasilił się w 2004 roku po likwidacji Miejskiej Izby Wytrzeźwień. Było tam kilka miejsc noclegowych dla bezdomnych pań.

Zbigniew Szereniuk, zastępca prezydenta miasta, zapewnił nas, że w najbliższym czasie skupi się na nakłanianiu instytucji pozarządowych do otwarcia takiego ośrodka. Miasto miałoby wskazać i przydzielić na ten cel odpowiednie lokum. – Być może będzie to drugi budynek byłego „Chemika” przy ulicy Jana Pawła II, gdzie w czerwcu przeniesiony zostanie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Są to jednak na razie plany, niepoparte żadnymi ustaleniami przede wszystkim w tegorocznym budżecie – podkreśla Z. Szereniuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

KochaS830 18-03-2008 9:16
Pomysł uruchomienia Miejskiej Izby Wytrzeźwień przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej to będzie duża pomyłka. Takie miejsce, jak Miejska Izba Wytrzeźwień powinna znajdować się w miejscu, gdzie nie będzie w pobliżu żadnych państwowych budynków. Niepotrzebnie radcy miejscy Jeleniej Góry zlikwidowali Miejską Izbę Wytrzeźwień, która znajdowała się nieopodal Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze przy ulicy Wolności.
~paw 18-03-2008 9:23
wezwano pogotowie do szpitala ???? to dopiero absurd
~ 18-03-2008 9:43
do szpitala wezwano pogotowie ????????????????????? chory system !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Smutne 18-03-2008 10:37
<i>regulamin złamany </i>
~eee 18-03-2008 10:47
Do" KochaS830"- Czy Ty nie mylisz pojęć?Miejska Izba Wytrzeżwień a noclegownia dla bezdomnych kobiet to dwie odrębne instytucje!!! Usytuowanie takiej noclegowni przy Ośrodku Pomocy Społecznej jest jak najbardziej odpowiednie!
~*** 18-03-2008 11:37
straszne to jest bezdomne kobiety jest ich co raz więcej to jest problem i nic z tym nie mozna zrobić szok
piipi 18-03-2008 12:17
...ta Pani szukala SZUKALA ciepla ..ludzkiego SERCA . ~..ile..to ludzi na swiecie nie ma ...NIKOGO !!.
~absurd 18-03-2008 12:30
Pogotowie do szpitala? hahahahahaha
~Do redakcji 18-03-2008 14:54
<i> z całą wzajemnością :-) </i>
~kmam 18-03-2008 20:03
Bardzo dziękuję PANIE PREZYDENCIE. Kogo pan jeszcze właduje nam za sąsiadów? Dlaczego nie wybuduje takiego ośrodka w swoim sąsiedztwie? Od pewnego czasu nie zapraszam gości: -bo śmierdzi z oczyszczalni , bo latają śmieci z niezabudowanego śmietnika, bo kręcą podejrzane typy, bo obok domu płynie? ściek; bo w ruinie obok zamieszkują bezdomni (nachlani!); bo to jest trasa spacerowa dla braci z Alberta;itp. itd.
~ona 20-03-2008 17:13
jak juz pogotowie jezdzi do szpitala to czas sie zwijac z tego swiata!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group