Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 8202
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bez nudy w mieście

Niedziela, 8 sierpnia 2021, 9:18
Autor: WAC
Jelenia Góra: Bez nudy w mieście
Fot. użyczone
Urząd Miasta w Jeleniej Górze i Gildia Przewodników Sudeckich przy wsparciu i pomocy Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych we Wrocławiu z siedzibą w Jeleniej Górze zorganizowały specjalne gry terenowe połączone z wycieczkami edukacyjno-informacyjnymi pn. ,,Wakacyjne odkrywanie Jeleniej Góry z Gildią Przewodników Sudeckich”.

Do udziału w grze zaproszonoo najmłodszych (przedział wiekowy 5-15) wychowanków z jeleniogórskich placówek opiekuńczo-wychowawczych i dzieci, które podczas wakacji pozostały w mieście. Do zabawy przyłączyli się spontanicznie turyści wypoczywający w Jeleniej Górze. W wycieczkach udział wzięło ok. 70 osób.

,,Wakacyjne odkrywanie Jeleniej Góry” to nie wykład, ani pogadanka, to rodzinna gra terenowa, gdzie uczestniczące w zabawie dzieci mają za zadanie odnaleźć trasę i odkryć najciekawsze zakamarki starego miasta – mówi współorganizatorka imprez Danuta Głowacka. - Nie było łatwo, ponieważ część wskazówek ukryto pod QR –codami i aby odnaleźć trasę należało m.in. ułożyć puzzle, rozszyfrować tekst, wsłuchać się w nagrania audio czy nadążyć za filmem, który został stworzony w dość niestandardowy sposób. Zajęcia ze względu na intensywność gry i jej innowacyjność do rozwiązywania quizów i poszukiwania kolejnych wskazówek zaangażowały nawet całe rodziny.
Dzieci zadawały wiele pytań na które z chęcią odpowiadali przewodnicy z Gildii Przewodników Sudeckich, przekazując wiedzę o wielu ciekawostkach Jeleniej Góry, np. gdzie w mieście jest pomnik Stanisława Barei, dlaczego w narożniku ratusza utknął szczudlarz, co na środku rynku robi tramwaj i co to właściwie jest gmerek? Największe zdziwienie jednak wzbudziła informacja, że Jelenia Góra jest najdłuższym miastem, bo pod względem długości nie ma sobie równych. Jednocześnie przewodnicy w niezwykle ciekawy sposób opowiadali o odwiedzanych właśnie miejscach, ich tajemnicach z ,,dreszczykiem” i związanych z nimi ciekawostkach oraz legendach, które przetrwały przez wiele wieków, aż do czasów dzisiejszych - kończy D. Głowacka.

Na zakończenie gier – wycieczek prezydent Jeleniej Góry, w ramach edukacji obywatelskiej, zaprosił dzieci do ratusza, gdzie opowiadał jak funkcjonuje samorząd i jak wygląda praca prezydenta. Podczas spotkania prezydent Jerzy Łużniak, kierownik Biura Prezydenta Miasta Damian Kostka oraz radna Beata Wójtowicz obdarowali dzieci gadżetami pamiątkowymi związanymi z miastem. Był też słodki poczęstunek.

Twoja reakcja na artykuł?

16
84%
Cieszy
2
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1138
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group