Zalogowanych: 4

Aleksandrów Łódzki: Bez niespodzianki w Aleksandrowie Łódzkim

Czwartek, 20 lutego 2014, 1:26
Aktualizacja: 1:27
Koszykarki MKS–u MOS Karkonoszy rozegrały w środę zaległe spotkanie 4. kolejki grupy spadkowej I–ligi. W Aleksandrowie Łódzkim zdecydowanie lepszy był gospodarz, który pokonał walczące o utrzymanie jeleniogórzanki 94:68.

Po bardzo ważnym zwycięstwie w Sosnowcu podopieczne Jerzego Gadzimskiego z nadziejami wyruszyły na podbój Aleksandrowa, ale już pierwsza kwarta pokazała, że o niespodziankę nie będzie łatwo. Miejscowe wypracowały sobie 12-punktowe prowadzenie, które w drugiej odsłonie powiększyły (w 15. minucie było już 39:16). Przed przerwą przyjezdne zniwelowały straty do 15 "oczek" (46:31), a po zmianie stron Agnieszka Kret rzutami osobistymi doporowadziła do stanu 46:36 w 22. minucie. Kolejne dziesięć punktów było dziełem Basketu, a przed decydującą odsłoną UKS prowadził 64:49. Po skutecznej grze w czwartej kwarcie ekipa przewodząca tabeli grupy spadkowej pokonała MKS MOS 94:68.

Koszykarki z SP 10 czeka kolejny z meczów "o wszystko". W najbliższą niedzielę (23.II, godz. 17:00) Karkonoszki podejmą bezpośredniego rywala w walce o ligowy byt - ŁKS Łódź.

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 94:68 (25:13, 21:18, 18:18, 30:19)