Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 6054
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Bez kary za procenty dla małolata

Środa, 25 czerwca 2008, 9:01
Aktualizacja: 9:01
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Bez kary za procenty dla małolata
Fot. Archiwum
Sprzedawcy miejcie się na baczności! Urzędnicy mogą skontrolować wasz sklep. Jeśli sprzedacie alkohol nieletnim, grozi wam pozbawienie koncesji na sprzedaż trunków i napitków. Ale właściciele sklepów mogą od tych decyzji skutecznie się odwołać.

Że nie są to czcze słowa przekonała się właścicielka sklepu w Kowarach. Miała pecha, bo – kiedy placówkę sprawdzała komisja do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych – sprzedawca sprzedał cztery piwa siedemnastolatce. Na nic zdały się tłumaczenia, że dziewczyna za kilka dni wkroczy w pełnoletniość: komisja zabrała na trzy lata koncesję prowadzącej sklep – pisze o sprawie Polska Gazeta Wrocławska.

Kobieta odwołała się jednak do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które oddaliło decyzję kowarskich urzędników. Ci takie postanowienie uważają za skandaliczne i precedensowo niebezpieczne. To może być pokazowa lekcja dla tych handlowców, którym nie zależy na przestrzeganiu norm i przepisów, ale na zysku. I może się skończyć tym, że nastolatki bez kłopotu kupią sobie piwo, wino lub wódkę.

A jak tę decyzję tłumaczy kolegium? Trzyletni zakaz sprzedaży alkoholu to była zbyt surowa kara – przytacza odpowiedź prezes SKO Polska Gazeta Wrocławska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group