Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5813
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bez finału kolejna rozprawa o śmiertelne pobicie pod Atrapą

Poniedziałek, 12 stycznia 2015, 11:57
Aktualizacja: 12:14
Autor: Angela
Jelenia Góra: Bez finału kolejna rozprawa o śmiertelne pobicie pod Atrapą
Fot. Archiwum
Dwóch z sześciu wezwanych świadków pojawiło się w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze na piątkowej (9.01) rozprawie w sprawie śmierci 26–letniego Michała W. z Jeleniej Góry, który zmarł pod pubem „Atrapa” w listopadzie 2011 roku po bójce z Jakubem W. Śledztwo prokuratorskie trwało trzy lata. Wszystko wskazuje na to, że proces zbyt szybko też się nie skończy, bo sąd chce przesłuchać nie tylko świadków, ale i biegłych.

To druga rozprawa w sprawie śmierci 26-letniego Michała W. Proces w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze rozpoczął się 17. listopada 2014 roku. I jak mówi sędzia Andrzej Wieja, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, również na pierwszej rozprawie nie pojawili się wszyscy wezwani świadkowie.

- Termin kolejnej rozprawy nie został jeszcze wyznaczony, bo sąd chce przesłuchać biegłych, którzy wydali opinie w tej sprawie, a w związku z tym, że są to ludzie z różnych miast w Polsce, trzeba z nimi ustalić datę przesłuchania – mówi sędzia A. Wieja.

Przypominamy, że do tego tragicznego zdarzenia doszło 27 listopada 2011 roku. Zgłoszenie o nim jeleniogórska policja otrzymała około godz. 4.00 od ratowników medycznych, którzy udzielali pierwszej pomocy i reanimowali Michała W. Niestety, nie udało się go uratować. Jak informowała podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji, sekcja zwłok wykazała, że „powodem zgonu 26-latka były obrażenia mózgu odniesione podczas bijatyki, a świadkowie zdarzenia jednoznacznie wskazali na Jakuba W. jako sprawcę pobicia”. Jakub W. usłyszał zarzut uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu do 12. lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group