Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 12536
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie zmiana dyrektora w Filharmonii Dolnośląskiej?

Środa, 20 kwietnia 2016, 8:13
Aktualizacja: Czwartek, 21 kwietnia 2016, 7:50
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Będzie zmiana dyrektora w Filharmonii Dolnośląskiej?
Fot. Archiwum Jelonki.com
Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Jak mówią pracownicy tej instytucji, to pierwszy taki konkurs od 26 lat, od kiedy stanowisko to objęła i dotychczas piastuje Zuzanna Dziedzic. Przed nią, pierwszym szefem tej placówki był Stefan Strahl.

Dotychczas Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przedłużał Zuzannie Dziedzic kontrakty na stanowisko dyrektora Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Ostatnio miało to miejsce w styczniu 2013 roku. Czy Zuzanna Dziedzic wystartuje w konkursie i będzie starała się o pozostanie na tym stanowisku? Próbowaliśmy ją o to zapytać telefonicznie, ale nie udało nam się skontaktować. Zostawiliśmy do siebie numer telefonu i czekamy na kontakt.

O fotel szefa Filharmonii Dolnośląskiej mogą się starać osoby z wykształceniem wyższym magisterskim: artystycznym lub prawniczym lub ekonomicznym. Poza wymogami ogólnymi, kandydaci muszą mieć co najmniej 5-letni udokumentowany staż pracy w podmiotach działających w sferze kultury, w tym 3-letnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w instytucjach kultury.

Ponadto muszą wykazać doświadczenie w realizacji projektów kulturalnych finansowanych ze źródeł pozabudżetowych, doświadczeniu w prowadzeniu ponad 40-osobwego zespołu, umiejętności organizatorsko – menadżerskie czy ukończone studia podyplomowe w zakresie zarządzania.

Dodatkowo kandydaci muszą przedstawić pisemną koncepcję zarządzania i programu działania Filharmonii Dolnośląskiej ze szczególnym uwzględnieniem warunków finansowych instytucji, obejmującą okres pięciu sezonów artystycznych, począwszy od sezonu 2016/2017, a także strategię pozyskiwania pieniędzy zewnętrznych, plan programowo-artystyczny Filharmonii Dolnośląskiej, w tym zarys repertuaru Filharmonii na trzy kolejne sezony artystyczne czy sposób organizacji pracy w Filharmonii Dolnośląskiej, w tym projekt struktury organizacyjnej Filharmonii.

Nowy dyrektor ma zarządzać instytucją od 1 września 2016 r. przez okres od 3-5 sezonów artystycznych. Oferty należy składać do 18 maja, do godz. 15.30 na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego Departament Spraw Społecznych, ul. Walońska 3-5, 50-413 Wrocław.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
742
1 Bezpartyjni Samorządowcy
5%
2 Trzecia Droga 2050
6%
3 Nowa Lewica
9%
4 Prawo i Sprawiedliwość
21%
5 Konfederacja
10%
6 Koalicja Obywatelska
42%
7 Polska Jest Jedna
2%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
1%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
2%
10 Normalny Kraj
3%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Kultura
Nagrali teledysk w Jeleniej Górze
 
112
Zderzenie na Jana Pawła
 
Aktualności
Modernizują oczyszczalnię
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – pokaz laserów – widok z drona!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group