Piątek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 6502
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Będzie tunel pod Karkonoszami?

Wtorek, 27 października 2009, 9:09
Aktualizacja: Środa, 28 października 2009, 7:52
Autor: TEJO
REGION: Będzie tunel pod Karkonoszami?
Jak widać, pomysł budowy tunelu pod najwyższym pasmem Sudetów nie jest niczym nowym.
Fot. Archiwum
Do Czech samochodem w kilka minut bez wspinania się po serpentynach górskich dróg? Nie jest to wykluczone, jeśli uda się pozyskać w Unii Europejskiej pieniądze na budowę tunelu łączącego oba kraje.

To temat dzisiejszej Polski Gazety Wrocławskiej. O tunelu było już głośno kilka lat temu, kiedy pomysł jego budowy nagłośnił Maciej Gałęski z Euroregionu „Nysa”. Został wówczas obśmiany przez media i niedowiarków, choć – jak sam podkreślał – pomysł nie był jego, ale pochodził jeszcze z niemieckich czasów.

Teraz idea wraca, a budowa tunelu jawi się świetną alternatywą komunikacyjną. Droga pod Przełęczą Karkonoską miałaby spiąć miejscowości Kotliny Jeleniogórskiej i okolice czeskiego Szplinderowego Młyna. Temat szeroko opisuje PGWr. Gazeta zapytała wicemarszałka województwa dolnośląskiego o szansę na realizację takiej inwestycji.

Jerzy Łużniak podkreślił, że łatwo nie będzie, ale warto spróbować. Skutkiem powstania tunelu będzie nie tylko ułatwienie komunikacyjne, ale także powstanie wspólnej, polsko-czeskiej oferty turystycznej. – My oferujemy noclegi, a Czesi – trasy narciarskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group