Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 11149
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie termomodernizacja budynków JSM

Środa, 11 października 2017, 15:02
Aktualizacja: Czwartek, 12 października 2017, 13:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Będzie termomodernizacja budynków JSM
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych na termomodernizację kilku budynków. Dzisiaj (11.10) prezes Mirosław Garbowski podpisał stosowną umowę z marszałkiem województwa dolnośląskiego.

- Po trzyletnim okresie negocjacji stowarzyszenia „Razem Cieplej”, które zostało powołane przez spółdzielnie z Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha, Głogowa i innych miejscowości udało się spowodować, że w Regionalnym Programie Operacyjnym po raz pierwszy w historii spółdzielczość została zapisana jako beneficjent środków unijnych – zaznaczył Mirosław Garbowski. Kwota zadania to ponad 4,3 mln zł, w tym ponad 2 miliony złotych to dofinansowanie unijne. - Termomodernizacja spowoduje, że w ciągu roku zmniejszy się emisja dwutlenku węgla do atmosfery prawie o 400 ton – powiedział Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Jak podkreślali zainteresowani, efekty podpisanej umowy odczują nie tylko mieszkańcy danych budynków, ale całej Jeleniej Góry i turyści. - W kieszeniach mieszkańców JSM - według naszych wyliczeń – zostaną ponad 3 miliony złotych w skali roku – stwierdził prezes spółdzielni. - W ramach termomodernizacji odbywa się wymiana okien, dachu, instalacji itd., więc dzięki dofinansowaniu te pieniądze zostaną w budżecie spółdzielni – wyjaśniła Renata Granowska, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej UMWD.

W ramach projektu, termomodernizacji zostaną poddane budynki przy ul. Sygietyńskiego 1, 3 i 5, Kiepury 30 i 32 oraz na Gałczyńskiego oraz budynek przy ul. Skłodowskiej-Curie 13.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
374
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group