Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8491
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Będzie skwer, mimo biurokratycznych barier

Poniedziałek, 8 czerwca 2020, 11:08
Aktualizacja: Wtorek, 9 czerwca 2020, 13:44
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Będzie skwer, mimo biurokratycznych barier
Fot. OSP KSRG Szklarska Poręba
Po przeszło dwuletnich staraniach, Ochotnicza Straż Pożarna ze Szklarskiej Poręby podpisała umowę z wykonawcą na budowę „Skweru Ducha Gór” przy ulicy Turystycznej 2. W ciągu kilkunastu dni na skwer wejdzie wykonawca i rozpocznie budowę terenu rekreacyjnego dla dzieci i dorosłych. Przewidywany termin zakończenia prac to III kwartał 2020 roku.

Skwer miejski „Ducha Gór” będzie wyposażony w plac zabaw dla dzieci w formie ścieżki edukacyjnej poznawania atrakcji Karkonoszy. Będzie tam również siłownia zewnętrzna dla starszych dzieci i dorosłych, która propagować ma zdrowy styl życia oraz zabierze ćwiczących w świat wspinaczki górskiej, jazdy na rowerze, jazdy na nartach, biegania na nogach i nartach.

Urządzenia służące do gier i zabawy, które zostaną zainstalowane na terenie skweru będą nawiązywały do poszczególnych atrakcji turystycznych, z którymi mieszkańcy oraz turyści mogą zetknąć się podczas wędrówek po górach czy w trakcie pobytu w Szklarskiej Porębie. Każde zainstalowane na skwerze urządzenie będzie opisane atrakcją Karkonoszy.

Początek starania się o grant z Lokalnej Grupy Działania „Duch Gór” to 2017 rok - mówi prezes OSP KSRG Szklarska Poręba Marcin Wylegała. - Pisanie projektu było ciężką i żmudną pracą, były chwile zwątpienia i załamania, że nie jesteśmy w stanie przezwyciężyć barier biurokratycznych. Jednym z trudniejszych zadań było udowodnienie urzędnikom z Wrocławia, że wodospad Szklarki jest atrakcją turystyczną. Myśleliśmy, że najgorsze już za nami, ale okazało się, że to dopiero początek bojów z urzędnikami. Zaczęły się projekty budowlane, uzgodnienia i pozwolenia na budowę oraz wiele innych spraw formalnych, które trwały ponad dwa lata. Jak urodził się pomysł budowy skweru przez naszą OSP, to doszliśmy do wniosku, że chcemy mieć miejsce w Szklarskiej Porębie, gdzie zabierzemy swoje dzieci lub wnuki i z dumą powiemy: to jest dzieło taty/dziadka mamy/babci. A może obok pomnika „Ducha Gór” stanie pomnik Świętego Floriana i nasz patron wspólnie z Duchem Gór będą zapraszać ludzi na górskie wędrówki - dodaje prezes.

Twoja reakcja na artykuł?

21
84%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
33
Tak
39%
Nie
61%
Nie wiem
0%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group