Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6758
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Będzie remont ulicy Goduszyńskiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 25 marca 2016, 7:50
Aktualizacja: Sobota, 26 marca 2016, 8:21
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na remont ulicy Goduszyńskiej w Jeleniej Górze. Częściowo przebudowany zostanie też wiadukt, który grozi zawaleniem. – Cieszymy się z tego remontu, bo czekaliśmy na niego około 10 lat – mówi Waldemar Borkowski. – Mam też nadzieję, że po tej inwestycji ktoś zadba o bezpieczeństwo na naszej ulicy, bo już teraz kierowcy rozpędzają się tu do „setki”– dodaje mieszkaniec ul. Goduszyńskiej.

Jak mówi Paweł Dyła, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, będzie to zarówno remont nawierzchni na całej długości ulicy, czyli od Trasy Czeskiej do granicy miasta (Rybnicy), jak również remont oraz budowa chodników i kanalizacji deszczowej. - Dodatkowo w ramach inwestycji częściowo przebudujemy wiadukt nad torami, który trzeba pilnie wyremontować – mówi zastępca dyrektora. – Podpory wiaduktu zostaną te same, ale wymieniona zostanie płyta wiaduktu, która zostanie poszerzona, bo obecnie nie mogą się tam wyminąć dwa samochody – dodaje.

Jednak Waldemar Borkowski podkreśla, że wraz z nową nawierzchnią, służby drogowe muszą pomyśleć o skutecznym sposobie ograniczenia prędkości. – Mimo że teraz droga jest mocno podziurawiona, kierowcy rozpędzają się tu do „setki”, a co będzie, kiedy pojawi się nowa nawierzchnia? Na naszej ulicy jest ograniczenie prędkości do 40 km/h ale nikt tego nie przestrzega. Policja pojawia się u nas raz w tygodniu, ale to nie wystarcza. Być może rezultat by przyniosły spowalniacze, chociaż nie wiem czy można je tu zastosować. Na naszej pętli autobusowej od dawna urządzane jest rodeo i nikt nie może z tym sobie poradzić – dodaje mieszkaniec ul. Goduszyńskiej.

Pan Waldemar ma również nadzieję, że w ramach planowanej inwestycji, asfalt pojawi się na tzw. odnodze ulicy Goduszyńskiej (zwana na planach Wojcieszycką), która obecnie jest drogą szutrową.

Jak dodaje Robert Obaz, radny Rady Miejskiej w Jeleniej Górze, który o remont drogi walczył od trzech lat, najpierw będzie remontowana droga między Goduszynem a Siedlęcinem, a następnie zostanie rozebrany wiadukt, którego remont potrwa około ośmiu miesięcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~szofer 25-03-2016 8:09
Zamontować z obu stron tablice świetlne które wskazują szybkość tak jak w Czechach.
~yestOK 25-03-2016 9:04
Przetarg wygra KR Siedlęcin. Przyjadą chłopaki w gumofilcach, z łopatami wyczynowymi 90 cm., czterośladowe przyczepy, traktory całe w oleju i smarach, starożytny Jelcz ze zwichniętą osią prawą, jakiś mieszacz asfaltu z 1986 roku. I pociągną tą arterię, robota wszak w rękach się będzie palić. Zmurszałe i leniwe władze naszego miasta robotę odbiorą, będzie szampan, nagrody, a wstęgę przetnie bibliotekarz po KUL.Zadowoleni mieszkańcy będą mieli kilka miesięcy, żeby nacieszyć się nowym, bo potem to już różnie będzie.
~ 25-03-2016 9:42
społeczniak j.....
~mieszkanka 25-03-2016 9:46
Fajnie, że będzie to zarówno remont nawierzchni na całej długości ulicy, czyli od Trasy Czeskiej do granicy miasta (Rybnicy), jak również remont oraz budowa chodników i ka...lizacji deszczowej. - Dodatkowo w ramach inwestycji częściowo przebudujemy wiadukt nad torami. Pan Waldemar ma również nadzieję, że w ramach planowanej inwestycji, asfalt pojawi się na tzw. odnodze ulicy Goduszyńskiej (zwana na planach Wojcieszycką), która obecnie jest drogą szutrową. TAKICH ODNÓG (Z TEGO CO MI WIADOMO) jest przynajmniej 3 jak nie 4 - WARTO O TYM PAMIĘTAĆ ;)
~szofer 25-03-2016 9:49
Jeszcze jedno ;;;przy okazji nie można wybudować RONDA,było by taniej ,!
~Karol 25-03-2016 9:50
Proponuję spowalniacze co 50m. Warsztat mechaniki jest na miejscu. Ludzie!! Dlaczego wszyscy mają ponosić konsekwencje za kilku "d...li" co zbyt szybko jeżdżą. Karać tych co łamią przepisy i to przykładnie.
~gp 25-03-2016 10:04
No i Pan Waldemar na radnego.
~mieszkaniec2 25-03-2016 10:23
A co w zamian za sygnalizację, która mają być zlikwidowana. Jakoś sobie nie wyobrażam płynnego ruchu bez niej.
czlowiekpuszcza 25-03-2016 10:27
I dwa lata po oddaniu drogi będzie potrzebny remont. Teren Goduszyna jest trudny, podmokły, skalisto-gliniasty. Będzie wymagać remontu tak jak Al Solidarności, obwodnica, Wolności, Wojska Polskiego, Matejki, Sudecka. Wyczółkowskiego, Cieplicka, Jana Pawła II, Ogińskiego, Sygietyńskiego, Mickiewicza.... i tak dalej.
~Joko 25-03-2016 11:38
Ej - a co z drogą na Siedlęcin. Przecież ona należy do Jeleniej Góry, a dziury jak po bombach!
~pl 25-03-2016 16:32
Podobno droga na Siedlęcin ma być wyremontowana w pierwszej kolejności,tylko jej sie już nie da wyremontować ciężko jest tamtędy przejść a co dopiero przejechać.Co do mostu 8 miesiecy remontu to jakiś żart no chyba że żule spod sklepu to bedą robić
~ 25-03-2016 16:37
Spowalniacze to CHORY pomysł. 50 km/h to już za dużo. Teraz coraz częściej ograniczenia do 40 i 30 chore! Usain Bolt biegnąc po Goduszyńskiej złamałby prawo (44,72 km/h)
~ 25-03-2016 21:48
Pani Angelo... PIOTR Dyła wypadało by się w końcu nauczyć ...Ech
~Kaczor 25-03-2016 22:43
Co ten koleś wygaduje? Setka na godzinę? Tam nawet 50 to spore ryzyko. Ciekawe jak ten dyrektor wyobraża sobie remont mostu bez postawienia czegoś na zastępstwo na pewien czas. Autobusy będą musiały zawracać na dolnej pętli, co da wycieczki osobom na dolny przystanek jadącymi nimi ze środkowego i górnego Goduszyna, nie mówiąc o osobach jadących codziennie do pracy samochodami. Progi zwalniające nie są potrzebne przy tej nawierzchni.
~Wiadukt zabytek 26-03-2016 15:36
...Wiadukt wytrzyma następne sto lat. Przebudowa jego obecnego wyglądu spowoduje nasilenie ruchu przez samochody ciężarowe, które obecnie nie przejadą ze względu na wysokość. Jeżeli chodzi o "firmę KR"- to Paprochy i Popaprańcy.
~Blądimać 26-03-2016 22:16
Wiadukt zabytek, czytaj dokładniej, bo akurat chodzi o wiadukt a nie tunel.
~szejk 28-03-2016 0:32
Wkoncu pare złoty pójdzie na ładny kawałek asfaltu i wiadukt ktoś kto wykona prace napewno zadba o to zeby bylo dobrze i dla tych za jak i tych przed mostem .Ludzzie to by odrazu chcieli jak w Dubaiu kazdy odnoge z marmurowej płyty złote progi co same auta zatrzymuja razem z POLICE na jednorożcach jak by mieli myslec o kazdym z osobna to bym se na olimpie leżał i każda odnoga by mi sie zgadzała a pan Waldemar na setke to 3 sek
~North 30-03-2016 1:08
Wiadukt po Niemcach przetrwał ponad 100 lat więc i następne 100 bez problemu by posłużył ,mądre sobie spostrzeżenie iż dwa auta się nie miną...owszem tylko dodać by można ze nie miną od kiedy jakiś de.... postawił na nim betonowe bloki po obu stronach. Po polskiej naprawie wszyscy od wiaduktu licząc w górę będziemy musieli meldunki zmienić na Rybnicę bo szczerze nie znam przypadku byśmy od 100 lat wybudowali chodź wiadukt podobny do tego. Myślę ze powinniśmy ingerować w niemiecką inżynierie bo jeszcze sporo wody upłynie nim takowy wiadukt wybudujemy.Za to pan B. czego nie widać na załączonym foto widocznie w nie pierwszym alkoholowym zwidzie musiał być opowiadając o tym panującym eldorado.Można by odcinek i głównej drogi obok niego pozostawić szutrowym co zapewne by pomogło. Ten Alkohol...
~rencista 1-04-2016 10:34
w pierwszej kolejnosci nalezy zrobic rondo traca czeska-goduszynska poniewaz w tym miejscu bylo wiele wypadkow i trzeba nieraz dlugo czekac a wjazd na skrzyzowanie zarowno od strony cieplic jak i goduszyna a rondo spowoduje zwolnienie pojazdow. jest tam duzo miejsca na bezpieczne rondo.obecnie wszedzie buduje sie ronda o czym nie wiedza nasi projektanci drog i skrzyzowan zamiast swiatel i znakow.
~tuwim 2-04-2016 8:45
Grottgera, naprawcie Grottgera raz a porządnie!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group