Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5764
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie lepsza opieka dla zwierząt ze schroniska

Wtorek, 30 kwietnia 2013, 6:56
Aktualizacja: Środa, 1 maja 2013, 7:13
Autor: Angela
Jelenia Góra: Będzie lepsza opieka dla zwierząt ze schroniska
Fot. Archiwum
Jeleniogórskie schronisko dla małych zwierząt przy ul. Spółdzielczej od kilku dni ma nowy gabinet weterynaryjny. – Wyposażyliśmy go, a teraz czekamy tylko na ostatnią rejestrację przez izbę lekarsko–weterynaryjną i ostatnie zezwolenia, ale część zabiegów już wykonujemy. Mamy też w końcu lekarza weterynarii na pełnym etacie i zwierzęta mają zdecydowanie lepszą opiekę – mówi Eugeniusz Ragiel, kierownik schroniska.

Dzięki nowemu gabinetowi zwierzaki, które trafią do schroniska zostaną szybciej wyleczone i będą mogły starać się o nowego właściciela.

- Do tej pory nasz gabinet był mocno ograniczony, a lekarz weterynarii był tylko na kilka godzin dziennie – mówi Eugeniusz Ragiel. – Teraz na całym etacie z pewnością lepiej będzie się opiekował zwierzętami i będzie po prostu bardziej dostępny, a z tym był największy problem do tej pory – dodaje szef schroniska.

Do gabinetu kupione zostało nowoczesne wyposażenie, w tym stół operacyjny, dwie nowe lampy i sporo sprzętu specjalistycznego. Koszt całej inwestycji to około 70 tys. zł. Większa część pieniędzy pochodzi z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, pod które schronisko podlega. Część pieniędzy dołożyło też Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group