Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 7804
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Będzie ładniej na ulicy Solnej

Czwartek, 5 maja 2011, 9:32
Aktualizacja: 9:33
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Będzie ładniej na ulicy Solnej
Fot. TEJO
Zabudowa starówki przy ulicy Solnej, którą postawiono w latach 70. minionego wieku w miejscu wyburzonych starych kamieniczek, zyska choć trochę uroku dzięki odmalowanym elewacjom.

Prace w minionych miesiącach zakończyły się już od strony podwórek, zaś aktualnie trwają od frontu. Domy zostaną przy okazji ocieplone. Prace remontowe prowadzone były także po wschodniej stronie traktu, gdzie w dużej mierze przeważa zabudowa pochodząca z pierwszej połowy lat 90. minionego wieku. Także i ona już wymagała odnowienia.

Podobnej troski wymaga wiele kamieniczek w centrum naszego miasta, a zwłaszcza reprezentacyjna zabudowa Rynku, która była odnawiana przed 20 laty. Prowadzenie remontów nie leży jednak w gestii samorządu, ale wspólnot, których własnością jest znaczna większość kamienic w centrum stolicy Kotliny Jeleniogórskiej.

Sonda

Czy zdarzyło Ci się, że samochodem wpadłeś/aś w poślizg, ale nic się nie stało?

Oddanych
głosów
992
Tak
81%
Nie
19%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Kulisy obsesji nienawiści Hitlera do Żydów
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Kultura
Techno w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Jak jednym manewrem stracić prawko
 
Kultura
Śnieżne Kotły w obiektywie Rafała Kotylaka
 
Jelenia Góra - KARR
Zakończenie VI edycji Uniwersytetu Liderów
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group