Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8043
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Będą nowe atrakcje na Polanie Jakuszyckiej

Sobota, 26 grudnia 2020, 9:08
Autor: TS/WAC
Polana Jakuszycka: Będą nowe atrakcje na Polanie Jakuszyckiej
Fot. Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A.
Liczymy, że powstające Dolnośląskie Centrum Sportu stanie się jedną z atrakcji regionu, a odwiedziny w nim będą żelaznym punktem pobytu osób indywidualnych oraz wycieczek odwiedzających rejon Karkonoszy – mówi Sebastian Kącki, prezes realizującego inwestycję Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki. Liczymy, że otwarcie DCS uporządkuje dotychczasowy spontaniczny ruch turystyczny i wpłynie na jego skanalizowanie oraz uporządkowanie.

Polana Jakuszycka dzięki swym unikalnym w skali kraju warunkom klimatycznym przez cały rok przyciąga jak magnes liczne rzesze miłośników różnego rodzaju aktywności fizycznej, głównie narciarstwa biegowego, kolarstwa górskiego, biegania i turystyki górskiej. Władze samorządowe regionu liczą, że po zakończeniu budowy DSC liczba osób odwiedzających Jakuszyce jeszcze wzrośnie.

Nasza inwestycja na Polanie Jakuszyckiej to zupełnie nowa jakość – mówi Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego. - Sam obiekt Dolnośląskiego Centrum Sportu, jak i otaczające go tereny, będą spełniać normy federacji sportowych, dzięki którym będziemy mogli tam organizować wielkie imprezy sportowe rangi międzynarodowej. Najważniejsze jest jednak to, że na co dzień korzystać będą z nich mogli wszyscy amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu i to zarówno zimą jak i latem ponieważ centrum będzie całoroczne. Każdy, kto nawet amatorsko uprawia sport, chce to robić w odpowiednich, solidnie przygotowanych, a przede wszystkim bezpiecznych warunkach. I właśnie taki przyświeca nam cel podczas budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu. Jestem przekonany, że ta przestrzeń przyciągnie jeszcze więcej entuzjastów aktywnego wypoczynku niż do tej pory i będzie dumą nie tylko Dolnego Śląska, ale całej Polski.

Jedną z propozycji, sprawiającą że pobyt na Polanie Jakuszyckiej stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny ma być przestrzeń edukacyjno – rozrywkowa, która znajdzie swe miejsce w kompleksie DCS. W jej ramach powstanie interaktywne muzeum oraz ścieżki edukacyjne, z wykorzystaniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Nie zapomniano o wykorzystaniu symulatorów (m.in. narciarstwa biegowego, biathlonu, skoków narciarskich) oraz wirtualnych przewodników 3D po świecie sportów zimowych,  jego historii,  sylwetkach znanych zawodników. Nie zabraknie również interaktywnych stanowisk poszerzających wiedzę o biomechanice w sporcie oraz zagadnień związanych z przyrodą Gór Izerskich i Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
191
Tak
33%
Nie
61%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group