Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5990
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Bank PKO świętował przenosiny

Piątek, 15 listopada 2013, 10:10
Aktualizacja: 10:39
Autor: Angela
Jelenia Góra: Bank PKO świętował przenosiny
Fot. Angela
Po 60–latach funkcjonowania przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze, bank PKO BP przeniósł się na Zabobrze na ul. Różyckiego 6. Wczoraj (14.11) oficjalnie otwarto nową placówkę, w której pokrojono wielki tort na 60–lecie istnienia banku w stolicy Karkonoszy. Wśród gości były glosy, że wyprowadzenie placówki z centrum nie było najlepszym pomysłem.

Zdaniem wielu klientów przeniesienie banku na Zabobrze jest bardzo kłopotliwe. - Przeniesienie placówki z centrum na Zabobrze uważam za nieporozumienie. To obniża prestiż placówki i utrudnia wielu klientom życie - mówi pani Alicja, która z usług jeleniogórskiego Banku PKO BP korzysta od ponad 20 lat.

W tym tonie przed otwarciem wypowiadał się również prezydent Marcin Zawiła oraz posłanka Zofia Czernow, która podczas wręczania kwiatów zwróciła się z prośbą do dyrekcji banku o ponowne przemyślenie sprawy.

- Długo zastanawialiśmy się nad zmianą siedziby, ale przy podjęciu decyzji wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim brak barier architektonicznych w budynku, a poza tym bardzo wielu naszych klientów przychodziło do centrum z Różyckiego – tłumaczył Artur Suchewicz, dyrektor I oddziału PKO Banku Polskiego w Jeleniej Górze.

– Dla tych klientów, którzy byli w centrum otworzyliśmy w styczniu br. placówkę przy ul. Wyszyńskiego 56, gdzie na razie jest duży ruch, ale niebawem się to ustabilizuje. Tutaj naszym klientom zaproponujemy zupełnie nową jakość naszych usług. W porównaniu do poprzedniej siedziby nie mamy barier architektonicznych, są windy dla osób niepełnosprawnych, komfortowe warunki oczekiwania w kolejce, system kolejkowy i najnowocześniejsze produkty. Na początek będą cztery stanowiska kasjerskie i cztery stanowiska doradców, ale później najprawdopodobniej zwiększymy ich liczbę i zrobimy stanowiska uniwersalne, co skróci klientom czas oczekiwania. Zachęcamy naszych klientów do korzystania z urządzeń elektronicznych, bo teraz mamy całodobowe centrum samoobsługowe: wpłatomat, bankomat i wrzutnię nocną - wymieniał dyrektor.

Zapewniał też, że przy ul. Bankowej pozostanie bankomat i przypomniał o czterech innych oddziałach banku: w Cieplicach przy przystanku „Pod Koroną”, w Centrum Handlowym Echo na Zabobrzu (Real) oraz przy Różyckiego 6.

Podczas uroczystości bank nagrodził dwie jeleniogórskie szkoły, które najaktywniej korzystają ze Szkolnej Kasy Oszczędnościowej. Dyplomy i gratulacje odebrały szkoły podstawowe: „Dwójka” i „Ósemka”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (82) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group