Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 11073
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Balowe ostatki z myślą o potrzebujących

Środa, 6 lutego 2008, 14:18
Aktualizacja: 18:08
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Balowe ostatki z myślą o potrzebujących
Fot. LENA
Szczytną ideą kierowali się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, którzy w ostatni dzień karnawału zorganizowali bal dla prawie stu dzieci niepełnosprawnych z naszego regionu. Pomogła im Ligia Jamer, inspiratorka, organizatorka i koordynatorka akcji edukacyjnej „Niepełnosprawni – pełnoprawni”.

– To już trzecia zabawa przygotowana przez ZSO nr 1 i panią Jamer. Nic nie wskazuje na to, by to była ostatnia – poinformowała nas Marta Bokiej, licealistka z popularnego „Żeroma”. Na wtorkowym balu integracyjnym bawiło się prawie sto dzieci niepełnosprawnych. Niemal dwa razy więcej niż w zeszłym roku. Organizatorzy liczą, że w następnych latach akcja ta nabierze jeszcze większego rozmachu

Wszyscy bawili się w przestronnej auli I LO. Tam z niepełnosprawnymi najmłodszymi spotkali się ich rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz samorządowcy.

Koordynatorem ze strony ZSO nr 1 jest Grażyna Kulesza, pedagog szkolna. – Bez jej zaangażowania, poświęcenia i energii całe przedsięwzięcie nie zostałoby zorganizowane i przeprowadzone z takim sukcesem. Pod skrzydłami pani pedagog dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i uczniowie połączyli siły potrzebne do realizacji tego przedsięwzięcia – podkreślają organizatorzy.

Uczniowie z gimnazjum i liceum Żeromskiego przygotowali program artystyczny. Gościnnie wystąpili także uczniowie z „Elektronika”, prezentując kilka napisanych przez siebie piosenek, z których jedna otrzymała nagrodę w zorganizowanym przez Ligię Jamer programie edukacyjnym.

O słodką oprawę imprezy zadbali sponsorzy poczęstunku. Organizatorzy dziękują hurtowni Duo, sklepowi DD, cukierni Mrugała i piekarni Rumin.
– Liczymy także na to, że w międzyczasie pojawią się inne podobne inicjatywy z korzyścią dla dzieci pokrzywdzonych przez los. Najważniejszy jest fakt, że bal dał wszystkim, zarówno uczestnikom jak i organizatorom wiele radości i wspólnych przeżyć – konkluduje Marta Bokiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
372
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group