Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3194
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Balowe ostatki z myślą o potrzebujących

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 6 lutego 2008, 14:18
Aktualizacja: 18:08
Autor: TEJO
Fot. LENA
Szczytną ideą kierowali się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, którzy w ostatni dzień karnawału zorganizowali bal dla prawie stu dzieci niepełnosprawnych z naszego regionu. Pomogła im Ligia Jamer, inspiratorka, organizatorka i koordynatorka akcji edukacyjnej „Niepełnosprawni – pełnoprawni”.

– To już trzecia zabawa przygotowana przez ZSO nr 1 i panią Jamer. Nic nie wskazuje na to, by to była ostatnia – poinformowała nas Marta Bokiej, licealistka z popularnego „Żeroma”. Na wtorkowym balu integracyjnym bawiło się prawie sto dzieci niepełnosprawnych. Niemal dwa razy więcej niż w zeszłym roku. Organizatorzy liczą, że w następnych latach akcja ta nabierze jeszcze większego rozmachu

Wszyscy bawili się w przestronnej auli I LO. Tam z niepełnosprawnymi najmłodszymi spotkali się ich rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz samorządowcy.

Koordynatorem ze strony ZSO nr 1 jest Grażyna Kulesza, pedagog szkolna. – Bez jej zaangażowania, poświęcenia i energii całe przedsięwzięcie nie zostałoby zorganizowane i przeprowadzone z takim sukcesem. Pod skrzydłami pani pedagog dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i uczniowie połączyli siły potrzebne do realizacji tego przedsięwzięcia – podkreślają organizatorzy.

Uczniowie z gimnazjum i liceum Żeromskiego przygotowali program artystyczny. Gościnnie wystąpili także uczniowie z „Elektronika”, prezentując kilka napisanych przez siebie piosenek, z których jedna otrzymała nagrodę w zorganizowanym przez Ligię Jamer programie edukacyjnym.

O słodką oprawę imprezy zadbali sponsorzy poczęstunku. Organizatorzy dziękują hurtowni Duo, sklepowi DD, cukierni Mrugała i piekarni Rumin.
– Liczymy także na to, że w międzyczasie pojawią się inne podobne inicjatywy z korzyścią dla dzieci pokrzywdzonych przez los. Najważniejszy jest fakt, że bal dał wszystkim, zarówno uczestnikom jak i organizatorom wiele radości i wspólnych przeżyć – konkluduje Marta Bokiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~błąd 6-02-2008 14:28
błąd w nazwisku pani pedagog ZOS nr 1 z tego co pamiętam to Kulesza a nie Klesza
~ijj 6-02-2008 14:45
Błąd w nazwisku pani pedagog, nie Klesza a Kulesza. Pozdrawiam
~ups... 6-02-2008 15:36
sklepowie DD :) :) - gratuluje organizatorom - przednia zabawa
~anita 6-02-2008 18:10
Bal był bardzo udany. Szczególnie, że zgłosiło się wiele osób chętnych do pomocy i opieki nad dziećmi. Panowała naprawdę świetna atmosfera, szkoda jedynie, że trwał tylko niecałe 2 godziny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group