Środa, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3564
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Baby zapraszają i nie tylko

Niedziela, 13 grudnia 2009, 9:57
Aktualizacja: 13:09
Autor: jj
REGION: Baby zapraszają i nie tylko
Kiermasz adwentowy w Łomnicy.
Fot. TEJO
Adwent to czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Powinien być wypełniony refleksją, ale zabawy – z umiarem oczywiście – nikt nie zabrania. Bo przecież to zapowiedź wielce radosnego wydarzenia: Bożego Narodzenia.

Choć za nami największy w Kotlinie Jeleniogórskiej kiermasz przedświąteczny w Pałacu Łomnica, to czas kiermaszów i wspólnego kolędowania, dopiero się zaczyna.

Dziś (13 grudnia) odbędzie się kiermasz ozdób i prezentów bożonarodzeniowych w świetlicy wiejskiej w Chromcu (gmina Stara Kamienica). Zapraszają Baby Izerskie i Stowarzyszenie Pod Kamienickim Grzbietem. Grupa twórczych kobiet i pasjonatek rękodzieła, zaprezentuje bombki, stroiki, lampiony, ozdoby, świecidełka, cudeńka i pomysły na oryginalne prezenty.

Na tradycyjny kiermasz połączony z wieczorem kolęd zaprasza także szkoła im. Caspara Davida Friedricha w Kopańcu. Na kiermaszowych stoiskach nie zabraknie na pewno wyrobów z ceramiki, drewna, tkanin, papieru czy filcu. Wśród świątecznych ozdób, od kilku lat niesłabnącym powodzeniem cieszą się m.in. wspaniałe gwiazdy i gwiazdki,. Wykonywane ze słomek oraz technika haftu. Także w tym roku nie zabraknie domowych wypieków przygotowanych przez kopanieckie gospodynie. W ub. roku sensacją wieczoru kolęd w kopanieckiej szkole, okazał się występ międzynarodowego chóru złożonego z uczniów. "Cicha noc" zabrzmiała po polsku, angielsku, niemiecku, islandzku i holendersku. Wieczór kolęd i kiermasz rozpocznie się w szkole w Kopańcu w piątek 17 grudnia o godz. 18.00.

Na kolejny kiermasz 20 grudnia w godzinach 11.00 – 16.00 zaprasza Centrum Informacji turystycznej w Starej Kamienicy. Jak nas poinformowano, można jeszcze rezerwować stoiska na prezentację artykułów dekoracyjnych, domowych wyrobów i rękodzieła. Rezerwacji można dokonać pod nr Tel.75 75 14 107 lub mailem na adres: it@stara kamienica.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group