Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 2607
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Awangardowa uczta

Czwartek, 3 maja 2018, 16:13
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 maja 2018, 18:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Awangardowa uczta
Fot. Tomasz Raczyński
W środę (2.05) miłośnicy teatru obejrzeli dwa ostatnie spektakle X edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej Pestka. Dzień po wręczeniu nagród dla laureatów była okazja na podsumowania i podziękowania ze strony organizatorów, czyli Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

W Sali Novej widzowie obejrzeli spektakl pt. „Podejście w gorączce” (reż. Andrea Post) grupy Die Oralneurotiker z Drezna. Było to przedstawienie gościnne z udziałem Tima Schreibera – jednego z trzech jurorów festiwalu. Jak sami artyści podkreślają, była to wokalna akrobatyka i pełne zanurzenie w cielesno-językowe odmęty w teatralnej wyprawie po trudnym terenie.

Z kolei na zakończenie festiwalu w pokazie mistrzowskim w sali widowiskowej JCK zaprezentował się doskonale znany jeleniogórskiej publiczności Circus Ferus z Poznania, który tym razem pokazał spektakl pt. „Rodzina”.

Jak zaznaczył Łukasz Duda, dyrektor artystyczny festiwalu – sześć dni pokazów to ogromna zasługa załogi Jeleniogórskiego Centrum Kultury oraz wolontariuszy, którym serdecznie dziękował za współpracę. W sumie na sukces Pestki zapracowało 250 osób – aktorzy, twórcy, wolontariusze, organizatorzy, załoga techniczna, a do widzów powędrowało 3 tysiące bezpłatnych biletów, dzięki czemu niemal każdy spektakl odbywał się przy komplecie publiczności.

Scenami jubileuszowej edycji były: sala widowiskowa JCK, Sala Nova JCK oraz Zdrojowy Teatr Animacji. Ponadto część wydarzeń towarzyszących odbywała się w Galerii BWA, a panele dyskusyjne i koncerty w Klubie Kwadrat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group