Niedziela, 11 czerwca
Imieniny: Benedykta, Feliksa
Czytających: 6152
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Artystyczna integracja niepełnosprawnych

Poniedziałek, 6 grudnia 2021, 14:05
Autor: WAC
Mysłakowice: Artystyczna integracja niepełnosprawnych
Fot. GOK
Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach przez wiele lat w okresie świąteczno - noworocznym był organizatorem spotkań integracyjnych dla osób niepełnosprawnych z powiatu karkonoskiego. W tym roku ze względu na pandemię wydarzenie to zostało odwołane, jednak GOK postarał się o przygotowanie pewnego zamiennika jakim był cykl warsztatów artystycznych dla niepełnosprawnych pod hasłem" Kulturalno-Integracyjne Spotkania Osób Niepełnosprawnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach".

Uczestnikami projektu byli: mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Sosnówce, Domu Pomocy Społecznej "Junior" w Miłkowie, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kowarach, Amazonki z Mysłakowic i okolicznych miejscowości, a także emeryci i renciści z gminy Mysłakowice i okolic.

Przygotowano dla nich warsztaty ceramiczne, sztuki użytkowej i ludowej, w ramach których powstały kolorowe miseczki, drzewka szczęścia i wianki bożonarodzeniowe. Kulminacyjnym wydarzeniem podsumowującym projekt był wernisaż prac uczestników projektu połączony z wystawą prac artystki z Karpacza Beaty Wicher, która odbyła się 30 listopada. Projekt dofinansowano ze środków Powiatu Karkonoskiego oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jeleniej Górze.

Głównym przesłaniem projektów, które angażują osoby niepełnosprawne z powiatu karkonoskiego jest ich integracja z resztą społeczności oraz umożliwienie im spotkania w innym miejscu niż zazwyczaj funkcjonują – mówi dyrektor GOK Marianna Ostrowska .- Przez te wszystkie lata nawiązały się znajomości i przyjaźnie. Ci ludzie czekają na te spotkania. Niestety w tym roku nie mogliśmy zorganizować jednej większej imprezy, dlatego podzieliliśmy ją na cztery mniejsze – warsztatowe. Niepełnosprawni mogli na nich dobrze się bawić, a przy okazji nauczyć się czegoś, a jak wiadomo to też jest forma terapii.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
371
Plac Ratuszowy
11%
Plac Piastowski
60%
Wolę miejskie parki
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group