Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3180
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Areszt za próbę zabójstwa trzech osób

Wtorek, 24 kwietnia 2018, 7:30
Autor: WAC
Region: Areszt za próbę zabójstwa trzech osób
Fot. Użyczone
Sąd Rejonowy w Zgorzelcu, na wniosek tamtejszej Prokuratury Rejonowej zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec Dariusza R., podejrzanego o usiłowanie zabójstwa trzech osób.

Do zdarzenia doszło 17 kwietnia wieczorem w Bogatyni. Zamaskowany sprawca wszedł do jednego z mieszkań, w którym przebywało trzech mężczyzn i oddał w ich kierunku kilka strzałów z broni palnej, a następnie uciekł. Kule wystrzelone przez podejrzanego ugodziły dwóch pokrzywdzonych. Jeden z nich został postrzelony w obie nogi, drugi w brzuch. Trzeci z mężczyzn uniknął postrzału chowając się za łóżkiem.

Na podstawie podjętych przez Policję i Prokuraturę czynności ustalono, że sprawcą przestępstwa był Dariusz R. Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia w godzinach porannych i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, gdzie usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa usiłowania zabójstwa trzech osób.

- Po przesłuchaniu podejrzanego, zgorzelecka prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Zgorzelcu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. 20 kwietnia wniosek ten został rozpatrzony pozytywnie, gdyż sąd uznał, że grożąca mężczyźnie surowa kara (na czas nie krótszy niż 12 lat do dożywotniego pozbawienia wolności) może skłonić go do bezprawnego utrudniania śledztwa – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group