Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 6562
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Areszt za groźby

Wiadomości: Region
Piątek, 25 maja 2018, 6:52
Aktualizacja: Sobota, 26 maja 2018, 9:46
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Sąd Rejonowy w Lubaniu na wniosek tamtejszej Prokuratury Rejonowej aresztował na trzy miesiące Przemysława K., podejrzanego o kierowanie wobec dwóch osób gróźb pozbawienia życia.

- Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 maja w Lubaniu, kiedy 36-letni mężczyzna na terenie jednej z nieruchomości groził kobiecie i mężczyźnie pozbawieniem życia, używając przy tym słów powszechnie uznanych za obelżywe. Przemysław K. kierując groźby posługiwał się nożem oraz fragmentem rozbitej butelki, tak zwanym „tulipanem” – informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, prokurator Tomasz Czułowski.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu usłyszał on zarzuty popełnienia dwóch przestępstw gróźb karalnych. A ponieważ był wcześniej karany sądownie, w tym za przestępstwo z użyciem przemocy uznano, że zarzucanych mu czynów dopuścił się on w warunkach recydywy.

W związku z obawą, że podejrzany może popełnić nowe przestępstwo przeciwko życiu lub zdrowiu, Prokuratura Rejonowa w Lubaniu skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd uwzględnił wniosek.

Za zarzucone przestępstwa Przemysławowi K. grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group