Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 8818
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stany Zjednoczone: Arek Religa trzeci w „Guitar Superstar”. Wielki sukces lokalnego artysty

Niedziela, 14 sierpnia 2011, 14:12
Aktualizacja: 14:15
Autor: Petr
Stany Zjednoczone: Arek Religa trzeci w „Guitar Superstar”. Wielki sukces lokalnego artysty
Fot. Organizator
Arek Religa z Kamiennej Góry, gitarzysta grający niegdyś w takich jeleniogórskich kapelach jak KANT oraz GULIWER, a mieszkający obecnie w Chicago w Stanach Zjednoczonych zajął trzecie miejsce w jednym z najbardziej prestiżowych, światowych konkursów gitarowych – „Guitar Superstar”.

Światowy konkurs „Guitar Superstar” od wielu lat organizowany przez renomowane pismo Guitar Player to jedna z najbardziej cenionych i znanych imprez wśród gitarzystów z różnych krajów. W tym roku, do jego finału z kilkuset zgłoszonych osób zakwalifikowało się jedynie pięciu najlepszych – co ważne, w tym Arek Religa, dobrze znany w jeleniogórskim środowisku muzycznym, który zajął ostatecznie trzecie miejsce w konkursie!

Podczas finału, który odbył się w Nashville w stanie Tennessee i był częścią trwającej tam letniej edycji Targów Muzycznych NAMM, Arek Religa zaprezentował utwór instrumentalny własnej kompozycji pt. „Chicago Guitar Knight”. Jak wypadł? Bardzo dobrze, czego dowodem jest sukces w konkursie i co potwierdzili zasiadający w jury: Carl Verheyen (SUPERTRAMP, BEE GEES…), Muriel Anderson (pomysłodawczyni legendarnego „All Star Guitar Knight”) oraz Reeves Gabrels (THE CURE, NINE INCH NAILS, THE ROLLING STONES…).

Imprezę poprowadził legendarny wirtuoz gitary – Larry Carlton. Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu jest Michael Molenda z „Guitar Player”. Gratulacje Arku!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group