Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 2554
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Aquapark wreszcie niewirtualny

Poniedziałek, 8 września 2008, 14:54
Aktualizacja: Wtorek, 9 września 2008, 7:58
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Aquapark wreszcie niewirtualny
Fot. TEJO
W 2011 roku popluskamy się w nieckach zespołu basenów rekreacyjnych, które powstaną w części dawnej fabryki maszyn papierniczych. Placówkę zbuduje miasto przy ewentualnym udziale środków z funduszów europejskich. Umowę z projektantem podpisano w poniedziałek w ratuszu.

Zespół basenów, w których zostanie wykorzystana woda termalnalna, powstanie po przeszło 15 latach od ogłoszenia pierwszego konkursu na koncepcję jego wyglądu. O cieplickim aquaparku, a raczej o przymiarkach do jego budowy, można by napisać spore opracowanie. Stał się elementem przetargowym większości kampanii wyborczych. Zajmowała się nim nawet komisja rady miejskiej poprzedniej kadencji. A obiektu jak nie było, tak nie ma. Ale będzie!

- Założony przez inwestora koszt to około 40 milionów złotych – mówi Przemysław Pierzchała, prezes firmy, która zajmie się projektem aquaparku. Jego głównym elementem będzie basen o długości 25 metrów. – W projekcie nastawiamy się bardziej na rekreację niż na sport, dlatego będzie rozbudowana część dla tych, którzy chcą przyjść, aby odpocząć i popluskać się w wodzie.

Jak będzie wyglądał cieplicki aquapark? Jeszcze nie wiadomo. – Startujemy z pracami. Dzisiejszy dzień przeznaczymy na zapoznanie się z terenem i życzeniami inwestora. W ciągu dwóch miesięcy architekci opracują projekt. Umowny termin wykonania do 28 października – podkreśla Przemysław Pierzchała. Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry, wyjaśnił, że miasto samo zbuduje placówkę i nie będzie szukało inwestorów zewnętrznych. Być może uda się częściowo zmniejszyć koszty dzięki wsparciu inwestycji przez fundusze UE. – W maju 2009 roku zaczną się prace, a trzy lata później wykąpią się tam pierwsi goście – usłyszeliśmy.

To z pewnością świetna wiadomość dla tych, którzy od lat narzekają na brak porządnego basenu i centrum wodnej rekreacji w Jeleniej Górze Cieplicach, leżących wszak na bogatych złożach wód termalnych. – Aquapark będzie głównie przeznaczony dla mieszkańców – zapowiada Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry ¬– co nie znaczy, że nie będą mogli z niego skorzystać kuracjusze.

Firma, która zaprojektuje jeleniogórski kompleks, od lat zajmuje się opracowywaniem koncepcji takich obiektów. Jej dziełem jest centrum przygotowań olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu we Władysławowie oraz ośrodek przygotowań wojsk lotniczych w Zakopanem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group