Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6919
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Aquapark wreszcie niewirtualny

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 8 września 2008, 14:54
Aktualizacja: Wtorek, 9 września 2008, 7:58
Autor: TEJO
Fot. TEJO
W 2011 roku popluskamy się w nieckach zespołu basenów rekreacyjnych, które powstaną w części dawnej fabryki maszyn papierniczych. Placówkę zbuduje miasto przy ewentualnym udziale środków z funduszów europejskich. Umowę z projektantem podpisano w poniedziałek w ratuszu.

Zespół basenów, w których zostanie wykorzystana woda termalnalna, powstanie po przeszło 15 latach od ogłoszenia pierwszego konkursu na koncepcję jego wyglądu. O cieplickim aquaparku, a raczej o przymiarkach do jego budowy, można by napisać spore opracowanie. Stał się elementem przetargowym większości kampanii wyborczych. Zajmowała się nim nawet komisja rady miejskiej poprzedniej kadencji. A obiektu jak nie było, tak nie ma. Ale będzie!

- Założony przez inwestora koszt to około 40 milionów złotych – mówi Przemysław Pierzchała, prezes firmy, która zajmie się projektem aquaparku. Jego głównym elementem będzie basen o długości 25 metrów. – W projekcie nastawiamy się bardziej na rekreację niż na sport, dlatego będzie rozbudowana część dla tych, którzy chcą przyjść, aby odpocząć i popluskać się w wodzie.

Jak będzie wyglądał cieplicki aquapark? Jeszcze nie wiadomo. – Startujemy z pracami. Dzisiejszy dzień przeznaczymy na zapoznanie się z terenem i życzeniami inwestora. W ciągu dwóch miesięcy architekci opracują projekt. Umowny termin wykonania do 28 października – podkreśla Przemysław Pierzchała. Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry, wyjaśnił, że miasto samo zbuduje placówkę i nie będzie szukało inwestorów zewnętrznych. Być może uda się częściowo zmniejszyć koszty dzięki wsparciu inwestycji przez fundusze UE. – W maju 2009 roku zaczną się prace, a trzy lata później wykąpią się tam pierwsi goście – usłyszeliśmy.

To z pewnością świetna wiadomość dla tych, którzy od lat narzekają na brak porządnego basenu i centrum wodnej rekreacji w Jeleniej Górze Cieplicach, leżących wszak na bogatych złożach wód termalnych. – Aquapark będzie głównie przeznaczony dla mieszkańców – zapowiada Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry ¬– co nie znaczy, że nie będą mogli z niego skorzystać kuracjusze.

Firma, która zaprojektuje jeleniogórski kompleks, od lat zajmuje się opracowywaniem koncepcji takich obiektów. Jej dziełem jest centrum przygotowań olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu we Władysławowie oraz ośrodek przygotowań wojsk lotniczych w Zakopanem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53) Dodaj komentarz

~ 8-09-2008 15:48
Nie cieszcie sie za wczasu. Pan Prystrom znów coś zakwestionuje i jak Jelonka była dziurą tak dziurą pozostanie.
~abi 8-09-2008 15:58
Moglibyscie napisac co to za firma projektuje. Jej przedstawiciel wygląda mało profesjinalnie...
~... 8-09-2008 16:30
~gość niedzielny 8-09-2008 16:36
co to już google wysiadły? tu jest ich dzieło : http://www.cetniewo.maxmedia.pl/index.php?dzial=galeria
~REDEX 8-09-2008 16:39
firma MWM z GLIWIC
~zuza 8-09-2008 17:02
no moze zbuduja ale ceny beda wieksze niz w Libercu to itak frekwencja bedzie nizsza zreszta ja juz nie wierze w ten aquapark bo juz tyle obiecali ze ja chyba predzej sobie plastikowy na dzialce postawie niz oni wybuduja buahahahhahah
~ 8-09-2008 17:11
to w 2011 czy 2012 roku otwarcie? bo trzy lata po 2009, to nie 2011...
~Ibuprom Max 8-09-2008 17:12
raczej jak z "Planety małp" wygląda...
~ed 8-09-2008 17:43
no cóż, druga połowa kadencji sie zbliża, wybory tuż tuż, czas rzucić jakąś kielbasę wyborczą, co sie do tego najlepiej nadaje, oczywiście od lat aquapark, ile to już komitetów wyborczych oparło swoją kampanię o tę mityczną, oczekiwana przez wszystkich świątynię rozrywki wodnej. ile to już było obietnic projektów, wystawianych publicznie na cieplickim deptaku, w ilu to już miejscach miał powstać, a powstać nie może i nie powstanie, powtarzam nie powstanie!!! kolejna firma weźmie kase za projekt, kolejni urządnicy będą udawać że coś robią, kolejny prezydent będzie się pod tym podpisywał, a jego kontrkandydaci w wyborach będą udowadniać jakie są opóźnienia, niegospodarność itd. ale nie martwcie się mieszkańcy Kotliny Jeleniogórskiej, już niedługo będziemy się pluskać w gołębiewskim w Karpaczu, bez łaski tych wszystkich polityków, którzy podobno dzialają dla dobra spoleczności lokalnej.
~podglądacz 8-09-2008 17:46
Ten Pan wygląda B.Profesjonalnie.Tak jakby już gdzieś korzystał z ,,AQguPARKU"
~Greg 8-09-2008 17:46
Ta jasne...
~gość niedzielny 8-09-2008 18:08
a zajmie się projektowaniem MWM Sp. z o.o. z Gliwic.: http://www.mwm.hostingpro.pl/projekty.php?wid=2
~Cetniewo to nie ta bajka 8-09-2008 18:46
http://www.ropoiwzk.com/gorace%20tematy/cetniewo/Wakacje.htm
~Hetman 8-09-2008 19:05
Ludzie majac na ten slynny Aqwapark czterdzieści milionow zl - jest nieporozumieniem wydawać ta forsę na prowizorki , czyli budować plywalnie na jakiś zapuszczonych ekologicznie nieckach po dawnej Fampie.Po pierwsze to teren bardzo maly i ciasny i nie będzie możliwości rozwoju i rozbudoawy na jaka kolwiek wlaściwa infrastrukturę, aby Cieplice mialy poważną range kompleksu uzdrowiskowo-rekreacyjno- rehabilitacyjnego , po drugie to utworzy konflikty z dojazdem i parkowaniem oraz zdegraduje piekny park i byc może jeszcze jego uszczupli.Przecież są piekne i wlaściwe tereny wcześniej przewidziane na ta inwestycję przy ul. Sobieszowskiej z walorami widokowymi komunikacyjnymi na tą inwestycje, wstepnie za 40 miln należaloby ulokować wlaśnie tam jako pierwsza plywalnię i suukcesywnie prowadzic etapami i rozbudować ten kopleks wodny aż do utworzenia slynnego ośrodka zdrojowegoi na calą Europę - jak to czyni w hotelarstwie Golębiewski.A na tych naszych rozleglych terenach " Sobieszowskich" jest miejsce na wszystko , czyli na kilka różnych basenow ,nowoczesne hotele ,motele parkingi, pawilony rehabilitacyjne gastronomie. Dlatego nie jest rozsądne przy takiej kasie , wydawać tak duże pieniądze na drogi projekt i na ograniczony powierzchniowo grajdolek po bylej fabryce bez parspektyw rozwojowych i byc może zdegraduje teren pieknego parku. A moze to się komuś bardzo oplaci , byc może wlascicielom gruntów, aby dobrze sie ich pozbyć? Cieplice slynne byly na cala Europę od 18 wieku i maja szansę powrotu do tej swietności , ale przy adekwatnym do dzisjejszych czasow poziomie uslug. Uwazam , że jak coś robic to należy elegancko i imponujaco , bo prowizorki sukcesu nie znaja ale charakteryzują się tylko marnotrastwem. Takia plywalnia jest juz w szkole 11.- i nic fascynującego jak na dzisiejsze czasy. Sadze że jest to nierozsądna decyzja wydania 40 miln w tereny Fampy, skoro mamy lepsze miejsca do rozwoju tego typu inwestycji.
~psycholog 8-09-2008 19:09
Jeżeli to prawda, że przyszły inwestor tak wygląda,jak na zdjęciu - nigdy bym z nim nie podpisał zadnej umowy. Ba! nigdy nie odważyłbym się kupić nawet kranika do aquaparku za publiczne, miejskie pieniądze.
~były ciepliczanin 8-09-2008 19:16
Po 15 latach? Przecież bardzo dobrze pamiętam jak na lekcji WOS-u w podstawówce "3" omawialiśmy temat basenu termalnego w --- 1976 roku. To już 32 lata. Rekord świata w dyscyplinie - przygotowywanie inwestycji. Aż strach pomyśleć o rekordzie świata w realizacji budowy :)
~bajerowicz 8-09-2008 19:23
Fundusze unijne to jak gra w totka.Juz za fundusze unijne wybudowali obwodnicę południową,drogę do Zgorzelca a teraz liczą na baseny termalne.Jedyny sukces to śmierdząca oczyszczalnia wybudowana z ISPE.Prawda jest taka ,że prezydent Obrębalski nie ma przebicia w Urzędzie Marszałkowskim a papier przyjmie wszystko.Proponuję wybudowanie łącznika drogowego z autostrady do jelonki to może dopierą ruszą inwestycje.Przestańmy w końcu oszukiwać mieszkańców Pasuje jak ulał piosenka Braci Golców-Tu na raźie jest ściernisko itd.....
~JUTRO DEBATA 8-09-2008 20:02
09.09.2008r godz. 17,00 kino LOT Debata z Szanownym Panem Prezydentem. Oj będzie się jutro chwalił ,że zamiast obwodnicy i marketów , rewitalizacji W.Polskiego powstanie basenik. Oj w LOT-ie będzie jutro odlotowo.ZOBACZYMY ?
~JUTRO DEBATA 8-09-2008 20:03
09.09.2008r godz. 17,00 kino LOT Debata z Szanownym Panem Prezydentem. Oj będzie się jutro chwalił ,że zamiast obwodnicy i marketów , rewitalizacji W.Polskiego powstanie basenik. Oj w LOT-ie będzie jutro odlotowo.ZOBACZYMY ?
~autoidea 8-09-2008 20:14
Mowie to od 2005 roku - bedzie basen ze zjezdzalnia !
~gość niedzielny 8-09-2008 20:23
...ja tu tylko chciałbym przytoczyć jedno zdjęcie z pocztówki jako uzupełnienie do tematu aquaparku: http://www.vogel-soya.de/bilder/Warmbrunn_Freibad.jpg wszyscy zainteresowani wiedzą iż chodzi o Lubańską, ...historycznie byłaby to tylko wspaniała kontynuacja rozwoju tego miejsca.
~ 8-09-2008 20:32
hehehehe smiech na sali, tak jak multikino, tak jak galerie handlową, tak teraz bedziemy mieli aquapark...
~kamerat 8-09-2008 20:52
Czy Ja dobrze rozumiem - że ten Pan inwestor Pierzchala ma otzrymać na projekt i wykonanie ok. 40 milionów zl. A kto to jest ten Pan jaka reprezentuje firme jednostke prawną czy fizyczną , jakie ma osiągnięcia , ile lat dziala z jakimi efektami, jakie ma zatrudnienie , jakie zyski uzyskala ze swojej dzialalności ta firma Pierzchala , gdzie mozna obejrzeć jej wykonane dziela. Oby ten Pan nie byl z Koloseum od Jedrucha ze Sląska ,czy krewnym Baksika - bo nie dośc że balamuca z tym Aqwaparkiem od wielu lat to jeszcze naszych wysokich urzędasów wykręcą na 40 baniek ,jak spodnie na lewą stronę. Dlaczego na placu PMP -dawnej Fampy ma byc ta inwestycja a nie na terenach o dużych możliwościach i perspektywach rozwojowych jak mówiono wcześniej ?A w najbliższym czasie niech prezydent przedstawi tego architekta -wykonawce i jego dokonania.- ten architekt i te grunty to mi smierdzą , a szkoda stracic taką forsę - chyba że to jest kolejna kielbasa przedwyborcza , ale już stęchla.
~Ciepliczani 8-09-2008 20:54
Baseny termalne nie w tym miejscu DURNIE ???. Zgadzam się w całości z Hetmanem.
~jelgór 8-09-2008 21:03
jak nie zobaczę fundamentów, to nie uwierzę, mimo że poziom skutecznosci panu prezydentowi znacznie się podniósł ostatnio!
~jojo 8-09-2008 21:10
@Hetman. Na Sobieszowską jest za daleko żeby ciągnąć tam wodę więc możesz o tym zapomnieć.
~Sabath 8-09-2008 21:36
ale dla mnie to i tak niema jak kąpanie w swoim własnym prywatnym baseniku i pójście gdzieś w odludne miejsce wtedy to jest najlepiej ;-) lepiej wykąpać się gdzieś w rzece,jeziorku.....niż kąpać się w zanieczyszczonej i przeludnionej wodzie
~blondas51 8-09-2008 22:13
Ech, coś mi się wydaje, że zbliżają się wybory. Może najpierw pozamiatajmy ulice i powywoźmy śmieci i może jeszcze rozwiążmy problem parkowania samochodów w mieście, bo Pan Prezydent pewnie nie zauważa, że ilość samochodów w mieście drastycznie wzrasta i to jest powód do zwiększonych zakupów blokad na koła przez straż miejską, która działa przeciw mieszkańcom i turystom a nie na ich rzecz
~TZE 8-09-2008 23:49
Cytat: "Jak będzie wyglądał cieplicki aquapark? Jeszcze nie wiadomo". Już w XX-wieku były plany o aquparku, jeszcze nie ma projektu a już totalna krytyka na forum. Czy piszący wiedzą ile PMP (Fampa) potrzebuje terenu dla prowadzenia swojej działalności: biurowiec, kilka połączonych hal, pole odkładczo-magazynowe, parking dla samochodów, to jest całe PMP, chyba ~250 -350 pracowników. Proszę zerknąć: od strony przdszkola nie zagospodarowany i straszący teren, od strony ulicy Fabrycznej też kawał pustego placu. Gro produkcji to kooperacja z firmami z zewnątrz. Ujęcie termalne jest w odległości ~100 - 200 m od terenu PMP. Może mniej krytyki i pomysłów a więcej przychylności tej inwestycj ! Może w końcu zostanie zbudowany basen w Cieplicach ? Pozdrawiam.
~onka 9-09-2008 7:28
będzie plan przestrzenny, będzie projekt, będą baseny; może nie te wymarzone; ważne żeby się utrzymały i żeby nie trzeba było do nich dokładać w przyszłości dużych pieniędzy
~pływak 9-09-2008 8:26
coś śmierdzi
~Jel'man 9-09-2008 8:42
Wizja nawet nie wirtualna ! Przemysław Pierzchała to podobno ekspert Akademii Monitoringu Wizyjnego. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami, organizacji przetargów, opracowywaniu koncepcji i projektów, ocenie efektywności systemów CCTV oraz ergonomii i organizacji pracy Centrów Nadzoru. Autor artykułów w prasie i portalach branżowych. Czyli facet od ble ble ble ble, a potem wystawia solidny rachunek za nic ! A tak na marginesie, czy to nie rodzina znanego, byłego redaktora ( " ) Pana P? Nepotyzm, czy co ?
~spokojnie 9-09-2008 8:58
poczekajmy jeszcze trochę i za pare miesięcy przekonamy się co z tego będzie. obstawiam, że na planach się skończy, bo już niedługo rozpocznie się walka przedwyborcza, potem kampania, a później ktoś będzie się długo rozkoszował smakiem zwycięstwa i po dwóch latach sprawowania urzędu przypomni sobie o Cieplicach i o aquaparku i ponownie historia centrum wodnej rekreacji zatoczy wielkie koło ;)
~gość niedzielny 9-09-2008 9:46
tak sobie czytam i myślę, gdy miał wchodzić prywatny inwestor, mówiono o potrzebnych 15 mln zł na taką inwestycję, teraz gdy ma się tym zająć miasto koszt wzrasta do 40 mln zł... czary czy jak??? Chyba, że celowo zawyża się wartość inwestycji, po to by pozyskać więcej kasy unijnej, a udziałem własnym miasta w tej inwestycji, będą być może nieruchomości PMP Poland. Nie mam pojęcia jaki jest stosunek własności tej nieruchomości, ale widać z podjętych działań, że jeśli właścicielem nie jest jeszcze miasto, to w najbliższej przyszłości będzie. A środki unijne pewnie pozyskane zostaną z jakiegoś programu związanego z rewitalizacją terenów poprzemysłowych. Stąd parcie na budowę Aquaparku w tym, a nie innym miejscu.
~Do ~~TZE 9-09-2008 11:20
Nie zrozumialeś - to nie jest totalna krytyka idei basenow , lecz poronionego pomyslu z miejscem jesgo ulokowania. Co to za tereny Fampy ,ktore opisujesz za przedszkolem , dobre to na ogród botaniczny i maly zoologiczny wspópracyjący z rzeczką może byc przedlużeniem parku. A gdyby powstala tam jakas plywalnia czy cos w tym stylu to zapewne dojazd bylby przez park, parking na 40 samochodow bylby na placu przedszkola wydzierzawiony, a ludzie przychodziliby przez mostek od Gencjany - lub portiernie PMP. Kolego wyobrażni - na na takiej ciasnocie i brzydocie nie należy planować takiej powaznej inwestycji , to bylaby kompromitacja decydentow i wyrzucenie dużej forsy oraz degradacja terenu ktory może slużyc innemu celowi.
~Cieplicki patriot 9-09-2008 11:27
Macie rację , aby mysleć perspektywicznie i rozwojowo to tereny musza byc przeznaczone conajmniej o powierzchi ca. 40 hektarów , na Węgrzech maja po 20 hektarow i jest ciasno , na Slowacji same baseny zajmuja 4 hektary bez infrastruktury . Cieplice maja szanse rozwoju bo mają do tego typu jeszcze dziewicze nie zabudowane niczym tereny , ktore powinny wykorzystac a nie sie pchać w kozi róg.
~ 9-09-2008 11:49
Moi drodzy- na temat aquaparku wypowiadałem się wielokrotnie i ne będę więcej zanudzał. Podkreślałem jednak zawsze ! Aquapark powstanie, jak ktoś wyłoży kasę. A wyłoży jak będzie mu się to OPŁACAŁO !!!! No i jak widać nikomu /z ludzi interesu/, się nie OPŁACAŁO !!! A miasto proszę - wyłoży 40 mln. zł . Miasto czyli my wszyscy, bo to są nasze pieniądze. Czy to się opłaci ??? To już inna bajka. Ale jak zauważył jeden z internautów, niedługo wybory i to się komuś opłaci. Popatrzmy zatem na tę sprawę finansowo. Dochody miasta Jeleniej Góry /netto/, bez dotacji ,subwencji,kredytów itp. wynoszą rocznie ok. 65 mln. I tyle mniejwięcej mamy zadłużenia w różnych bankach na dzień dzisiejszy. Krótko mówiąc - takiej kasy w kasie miasta nie ma. Zatem następny kredyt !!! O refundacji z Unii możemy pomarzyć - są ważniejsze priorytety .. A może liczymy na to, że ten aqapark to kura znosząca złote jaja ?? No to wam powiem co widziałem w zeszłym tygodniu w słynnych wodach termalnych na Węgrzech !! Byłem tam z rodziną, spodziewając się /słysząc różne opowieści/, wielkiej rewelacji. A co zastałem ?? Killka zatłoczonych małych baseników, w których /na oko widać /, nie najczystszą wodę. Prymitywna infrastruktura /chyba jeszcze z czasów realnego socjalizmu. I zwykły bałagan. Nawet przyzwoitej restauracji, tylko jakiś kiosk z hotdogami i piwem. Widać, że ten interes bokami robi !!! I tam podobno przyjeżdza cała europa. Podobno - bo ja widziałem samych schorowanych emerytów, łudzących się, że ta wątpliwej jakości woda, im zdrowia doda. Tak wyglądają słynne wody termalne na Węgrzech !!!! Zatem drodzy Jeleniogórzanie, szykujcie się na kolejne dopłaty do tego interesu, tak jak do MZK , ZGL, itd.... A o prawdziwym rozwoju i unowocześnianiu Jeleniej Góry zapomnijmy !!! Teraz fundujemy sobie /za 40 baniek/, aqapark. Dziurawe drogi, obdrapane kamienice, zaniedbane parki i zieleńce, ka...lizacja w znacznej części Cieplic i Sobieszowa, oraz budowa obwodnicy itp. może jeszcze poczekać . Z poważaniem : Józef Gajewski ...
~Grześ N. 9-09-2008 14:27
Cześć Józiu! Czy byłeś tam gdzie ja, czyli w Mezokovest? Bo wyglądało to zupełnie inaczej niż opisujesz. Oczywiście w czasach realnego socjalizmu... Znowu zamykasz sobie drogę do samorządu;-)
~Grześ N. 9-09-2008 14:34
http://www.herkules...xpress.pl/wegry/mezokovesd/
~akwarysta 9-09-2008 15:39
Prędzej się pływać oduczę , niż u nas będzie ta pływalnia. A jeżeli nawet będzie , to czy będą kroić za bilet jak we Wrocławiu , 15 zyli za godzinę?
~tropiciel 9-09-2008 15:48
Dziwi mnie znikoma wiedza i pesymistyczna opinia p.Józefa wydana po jekies wyprawie do żródel madziarskich. Zapewne byly to uzdrowiska dotowane i to chyba dla c...nów - bo ja sie z takimi nie spotlkalem być może dlatego że jak wyjezdzam to nie do dziadostwa i tańości bo byle jakośc nie poplaca- taka jest zasada, chociaż swego czasu natrafilem na coś podobnego do bajora na jakieś wsi Węgierskiej Nie podzielam tez poglądu o tym że to jest interes kulejący - polecam 15 uzdrowisk termalnych w Slowenii z tego jest 7 na bardzo wysokim ,leczace różne schorzenia na wysokim poziomie,są centra kongresowe i konferencyjne- lącznie z Wellnes , hotele z Kasynami i galeriami handlowymi,. podobnie jest w czterech miejscach w Austrii . Nie jest wcale drogo , bo za trzy diety radnego można byczyć się 10dni.Nieco gorzej wyglądają kapieliska Węgierskie , ale postępy dokonaly sie w ostatnich 8 latach jak Hajduszoboszlo - we wszystkich tych miejscach żylą zlota są wody termalne i nikt do tego interesu nie doplaca , dlatego że są tam ludzie operatywni i myślący.Polecam jako lekturę w ostateczności strony internetowe . Slowenii , Austrii, Wegier - [terma Dolenjskie,Bledu, Hajdusoboszlo , Austrii itd.} Przychylam się do opinii , że prowizorki nie poplacaja. PS- warto spojrzeć na str. tych miejscowości "Termalnych " i zapoznać się ze stroną ekonomiczną miasta czy uzdrowiska - zyskami od wplywow z tej turystyki termalnej i jakie posiadają od szeregu lat. Ale co tu mówić nie jest to dziadostwo tylko zachecające , ekskluzywne ,radosne i witalne miejsce do ktorego ludzie się garna .Polecam jeden tylko taki wypad , nawet w pażdzierniku.
~TZE 9-09-2008 18:05
Do 09-09-2008 11:20 Zrozumiałem! Odpowiem PO prostu „Donald marzy ….”, drogi, obwodnice, odnowione wszystkie elewacje budynków i oczywiście wewnątrz również... itd. – Cieplice „pępkiem świata”, tłumy walą drzwiami i oknami. Okres gigantomanii z lat 70 ubiegłego wieku chyba już minął! Prawdopodobnie nie znasz dokładnie terenu, który zajmuje PMP (Fampa) i okolicy. Najważniejszy dla piszącego jest problem parkingów! W pobliżu jest kilka parkingów. Proszę zauważyć, że nie daleko planowanego basenu jest: Przedszkole, Szkoła nr3, Liceum-Norwid, Szkoła Rzemiosł, Politechnika Wrocławska z halą sportową, troszkę dalej Dąbrówka i Szkoła nr 6, oczywiście parę hoteli i kompleks budynków uzdrowiska i Osiedle Dwudziestolecia, jeżeli pominąłem którąś z instytucji to przepraszam. Przedszkolaki, uczniowie, studenci i mieszkańcy mieliby szansę skorzystania z basenu. Od wielu lat stoi pusta GENCJANA z salą widowiskową i zapleczem gastronomicznym. Może Gencjana w otoczeniu kameralnego basenu ruszy, a Politechnika Wrocławska w miarę możliwości udostępni halę sportową dla korzystających z basenu. Jeszcze jest boisko sportowe klubu Chojnik z parkingiem przy Osiedlu Dwudziestoleci. Może doinwestować tern i powstanie kompleks rekraacyjno-sportowy. Czy 40 milionów to dużo, czy mało na tą inwestycje w obecnym czasie, to dopiero będzie można powiedzieć, gdy projektanci przedstawią projekt z kosztorysem. Cytat z publikacji: "W projekcie nastawiamy się bardziej na rekreację niż na sport, dlatego będzie rozbudowana część dla tych, którzy chcą przyjść, aby odpocząć i POPLUSKAĆ się w wodzie" - dodam, po pracy z rodziną. Pozdrawiam.
~Ira-set 9-09-2008 19:39
Po co tyle filozofi - jak nie maja kolejne wladzunie zdolności do zbudowania czegos okazalego z wykorzystaniem wod termalnych oprócz lichych kolejnych zapowiedzi- to niech organizują autokary i mieszkanców wożą do centrum-babylon w Libercu - tam na wlasne oczy zobaczycie " jak nic się nie oplaca "- a ile ludzi korzysta z takiego centrum kazdego dnia i jakia szeroka jest oferta rozrywek i uslug.str.www.centrumbabylon.cz Mamy lepsze ,ladniejsze i rozleglejsze tereny z widokiem na gory aby powstal taki kompleks termalno-rozrywkowy i leczniczy. Ale to trzeba chcieć i potrafić - nie tylko plakać o pieniądze.
~hirsh 9-09-2008 20:10
sposobu wykorzystania takich źródeł dokonuje się tylko raz, potem można tylko modernizować i remontowaź Aquapark jaki powstanie. SZKODA źródeł na takie skupisko betonów i mimo wszystko ciasnotę. Popieram osoby, które twierdzą, że to poronione miejsce - dlatego zwracam uwagę na Mezokovesd na Węgrzech. Lubańska u nas była pierwotnie planowana i jest najwłaściwszym miejscem, które spełnia wszystkie kryteria masowego odpoczynku teraz i zawsze i na wieki wieków... Odległość od źródeł do miejsca docelowego niecek w dobie dzisiejszej nie stanowi żadnego problemu, za to infrastruktura jest niewyczerpalna w takim miejscu i źródłem dochodu oraz inwestycji dla wielu. I to trzeba brać pod uwagę, a nie iść na łatwiznę, bo znalazł się jakiś "Beckham". Włodarze, jak dziś to spartolicie, to potomni wam tego nie wybaczą! Nawet nie potomni tylko przytomni wkrótce...
~zenua 10-09-2008 12:05
Na terenie PMP mozecie co najwyzej basen zbudowac a nie Aquapark!!! Polecam wypad do Babylonu w Libercu by ogarnac przestrzen jaka jest potrzebna na zbudowanie prawdziwego parku rozrywki i infrastruktury temu towazyszacej. Jezeli to dalej jest zbyt trudne to polecam lokalizatory internetowe naszpikowane zdjeciami satelitarnymi - tam latwo jest zauwazyc na jak malym terenie ma powstac ta inwestycja. Panie TZE jak Pan sobie wyobraza ze przyjezdni szukaja parkingu kolo ogolniaka itp?? Widze ze na calej linii w kraju cofamy sie w rozwoju - mialy byc autostrady a beda (moze) drogi expresowe, moal byc aquapark a bedzie basen... zenada.
~ 10-09-2008 20:44
Do: 10-09-2008 12:05 | ~zenua | Bo najlepiej nic nie robić, a cieplickie Las Vegas z kasynami, aquparkiem, halami sportowymi, itd.... samo CUDOWNIE POwstanie. Inwestycja jest zaplanowana na 40 mln zł. Proszę dokładnie przeczytać tekst publikacji bo użycie słowa "aqupark" i "zbudowanie zespołu basenów" na tym terenie, chyba jest troszkę na wyrost. Jeszcze raz cytat z publikacji: "W projekcie nastawiamy się bardziej na rekreację niż na sport, dlatego będzie rozbudowana część dla tych, którzy chcą PRZYJŚĆ, aby odpocząć i POPLUSKAĆ się w wodzie" - dodam, po pracy z rodziną. Wyobrażam sobie, przyjezdnych, którzy zrobią sobie spacerek ~70 -100 m od najbliższego parkingu i popluskają się w wodzie. Pozdrawiam.
~Sarna 11-09-2008 9:32
Ja też uważam, że lokalizacja tej "inwestycji" jest od początku nietrafiona. Najpierw pan Prezydent mówił, że lokalizacja będzie tylko na terenie PMP. A teraz się okazuje, że pozbawia się mieszkańców jedynego przedszkola w tej części Cieplic. W końcu zabiorą także część parku. Już raz zabrano korty w parku i mamy wątpliwej urody sanatorium MSWiA. Po co mieszkańcom i kuracjuszom park. Zbudują nam baseny i parkingi i może jeszcze kolejne sanatorium. Natomiast potrzeba utrzymania w tym rejonie przedszkola jest bezdyskusyjna dla mieszkańców. Jak widać "Panowie" z ratusza, ani tam nie mieszkają, ani nie mają dzieci w wieku przedszkolnym. Chcę też zauważyć, że nie wszyscy mieszkańcy Cieplic mają samochody. Zaprowadzenie dziecka np. z Osiedla XX-lecia na ul. Sprzymierzonych jest bardzo niedogodne . Wyobrażam sobie o której trzeba budzić to dziecko i potem ciągnąć lub nieść do przedszkola.
~Kazimierz 17-09-2008 10:04
A ja myślę, że trzeba powrócić do projektu Jana Ciruta z Borowic. Wody termalne doprowadzić tunelem ( aleja spacerowa dla kuracjuszy i turystów obok tężni ) pod szkłem do stawów podgórzyńkich. Natomiast, moim zdaniem, Aquapark można usytuować jedynie w gminie Podgórzyn, wykorzystując tamtejsze źródła termalne ( sic ! ).
~ 17-09-2008 10:34
Planując budowę basenu termalnego, może inwestorzy pojechaliby do Besenovej na Słowację i popatrzyli jak można wykorzystać nasz wspaniały teren. Tam od 1995r. powstało 10 basenów odkrytych i 3 zabudowane, z których korzystają ludzie różnych narodowości, za niewielkie pieniądze. A iileż jest tam jest atrakcji i basenów dla dzieci w różnym wieku. U nas przedszkolaki i uczniowie nie są brani pod uwagę, a tak dużo mówi się na temat zdrowia, różnych schorzeń i opieki. Bardzo dobry pomysł, ale kto będzie korzystał i czy na naszą kieszeń?
~Wyborca 17-09-2008 13:48
Nasze władze mają "gdzieś" opinię publiczną. Panie Prezydencie!!! To my Pana wybraliśmy kiedy Pan na nas liczył! A teraz proszę wziąć pod uwagę że nie chcemy aguaparku w tej części Cieplic, wsród starych domów. Za długo czekaliśmy na tą inwestycję żeby teraz zadowolić się byle czym. Obiecywał Pan powstanie kompleku basenów przy ul. Lubańskiej z widokiem na góry i niczym nie ograniczonymi możliwościami rozwoju. Na ul. Dolnośląskiej równiez jest dogodne miejsce i nie trzeba niczego niszczyć, chodzi mi o przedszkole Ale kto się liczy z dziećmi. To problem rodziców. Nie ładnie Panie Prezydencie. Nie zgadzamy się na to.
~ 17-09-2008 14:08
Po co powoływać się na mozliwosc korzystania z rekreacji wodnej przez dzieci. W jaki sposób skoro dowiadujemy sie że właśnie przez powstanie tej inwestycji w tym miejscu moze być zlikwidowane jedyne w tym rejonie przedszkole. Komu przeszkadza przedszkole obok aguaparku? Szkoła podstawowa nr11 tez funkcjonuje przy basenie z którego korzysta całe miasto. Znowu coś ma odbyć się kosztem dzieci a to przecież dla nich miało powstać. Kto na to pozwolił? Jeszcze niedawno władze naszego miasta zapewniały nas rodziców że będzie inaczej. Widać tak możemy na nich polegać. Ktoś kłamie tylko dlaczego i po co?
~Ciepliczanka 18-09-2008 10:42
Po co komu aguapark w tym rejonie. Zamiast spokojnej uzdrowiskowej dzielnicy w Cieplicach wzmoży się ruch samochodowy, smród i oczywiście brud. Na całym świecie tego typu inwestycje powstają na obrzezach miast żeby dojazd był dogodny i mogła powstać infrastruktura. Co za wizjoner wskazał to miejsce? Chyba nie widział pięknych terenów na ul. Lubańskiej, Dolnośląskiej, czy pod wałami w Cieplicach.
~ 18-09-2008 10:58
To prawda tego typu obiekty powstają w innych krajach na obrzezach miast (Słowacja, Słowenia, Węgry) z rozbudowaną bazą hotelową, restauracjami i innymi atrakcjami. I na tym może gmina zarobić. A u nas jak zwykle "bylejakoś". Prezydent chce zabłysnąć przed kolejnymi wyborami i zamknąć buzie mieszkancom że zbudował aguapark. Skoro juz wydawać tyle pieniędzy to na coś konkretnego żeby mogło sie rozwijać i opłacać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group