Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6939
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Andropauza 2” w Filharmonii

Wtorek, 18 listopada 2014, 7:58
Aktualizacja: 8:00
Autor: Manu
Jelenia Góra: “Andropauza 2” w Filharmonii
Fot. Organizator
27 listopada (w czwartek) o godz. 17.00 w sali koncertowej im. Stefana Strahla Filharmonii Dolnośląskiej wystawiony zostanie kabaretowy spektakl “Andropauza 2, czyli męska rzecz być z kobietą” autorstwa Jana Jakuba Należytego w reżyserii Macieja Damięckiego i wykonaniu warszawskiego Teatru Palladium. Bilety do nabycia w kasie Filharmonii. Cena: 80 zł.

“Andropauza 2, czyli męska rzecz być z kobietą” to coś między kabaretem, musicalem a farsą. Obserwujemy tu grupę przekwitających roztańczonych, rozśpiewanych i pełnych wigoru pensjonariuszy – członków kultowej formacji tanecznej “Andropauza Dance”. Czy ich przyjaźń przetrwa próbę sił w zabieganiu o względy kobiety bezwzględnej i bezwzględnie pięknej? Czy wśród wielu różnic między mężczyzną a kobietą może pojawić się jeszcze jedna różnica - różnica wieku? I na ile jesteśmy silni, żeby umieć być sami? Męska rzecz być z kobietą, problem pojawia się wtedy kiedy ona jest jedna, a ich pięciu. Autor wychodząc z założenia, że nie ma problemów, są tylko rozwiązania zapewnia o szczęśliwym zakończeniu.

Autorem scenariusza jest piosenkarz, aktor i satyryk Jan Jakub Należyty. W swoim dorobku ma także sztuki teatralne: “Andropauza męska rzecz, czyli zdecydowana odpowiedź na klimakterium”, “Baby blues albo zachcianki”, “Dieta cud”, “Mój dzikus” (wspólnie z Emilianem Kamińskim), “Piękne panie i panowie”, “Ta cisza, to ja…” (monodram w wykonaniu Jacka Kawalca) i “Trzy razy łóżko”.

W widowisku zaprezentują się aktorzy znani ze szklanego ekranu (obsada jest wymienna): Maciej Damięcki, Jacek Kawalec, Dariusz Gnatowski, Ryszard Kotys, Marek Siudym, Piotr Skarga, Andrzej Beja-Zaborski, Michał Pietrzak, Piotr Dąbrowski, Matylda Damięcka, Alicja Dąbrowska oraz Agata Załęcka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group