Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5415
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Amfiteatr „odciąży” plac Ratuszowy?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 13 maja 2009, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Ponad tysiąc osób pomieściłaby widownia amfiteatru, który mógłby powstać na tyłach „Handlówki” przy ul. 1 Maja. – To idealne miejsce, a zupełnie zaniedbane – mówi Zygmunt Korzeniewski, dyrektor filii DODN, której pracownicy "rzucili" pomysł zbudowania takiego obiektu.

Chodzi o zapuszczony teren za gmachem byłej szkoły ewangelickiej, czyli Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 im. Staszica. – Za niemieckich czasów były tam podobno ławeczki, których resztki są tam do dziś – mówi Z, Korzeniewski. Nie tylko jego zdaniem skarpowe ukształtowanie terenu aż się prosi o wykorzystanie go na amfiteatr.

– Plac jest duży. Widownia na pewno mogłaby pomieścić 1000 osób, jeśli nie więcej. Miejsce jest osłonięte od centrum, więc hałasy nikomu by nie przeszkadzały. Byłby to idealny zakątek na organizację takich imprez, które zakłócają ciszę na placu Ratuszowym – argumentuje Korzeniewski. – Przy okazji byłoby to uzupełnienie do tworzonego w DODN Multicentrum edukacyjnego.

Dyrektor nie wie, skąd pozyskać fundusze na ten cel. Jest jednak przekonany, że inwestycja nie byłaby zbyt
kosztowna. Trzeba tylko wyciąć samosiejki, uporządkować teren i zbudować widownię oraz scenę. Zaplecze można by stworzyć w pobliskiej siedzibie ośrodka doskonalenia nauczycieli.

– W pobliżu wyrośnie Focus Park, a ten teren pozostanie niezagospodarowany. Warto już teraz o tym pomyśleć – mówi Z. Korzeniewski. Analogiczne rozwiązanie zastosowano w Jabloncu nad Nisou. Przy miejscowym Eurocentrum zbudowano amfiteatr, który w sezonie często jest wykorzystywany do rozmaitych imprez.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

kwakwa 13-05-2009 8:42
tylko po co...mamy lotnisko przy ulicy łomnickiej idealnie nadający się na imprezy masowe...i z dala od ludzi...
~tutek 13-05-2009 8:51
Pomysł niezły - ale obawiam się, że zakończy się tylko na pomyśle. Taki amfiteatr mógłby być przecież wykorzystywany do wielu celów, choćby takich, jak ostatnio w Lubaniu, podczas Lubańskiej Nocy Kabaretowej. ( Swoją drogą niezłe przedstawienie ). No ale cóż, to przecież Jelenia Góra, wciąż tylko Jelenia Góra.....
~ 13-05-2009 8:58
w centrum nie powinno sie budować zadnego amfiteatru, zawsze komus bedzie przeszkadzał hałas.Jest piekna łąka u zbiegu Sobieskiego i Jana Pawła tam powinien powstać amfiteatr
~ 13-05-2009 9:37
palcem się nie pokazuje
~sylwana 13-05-2009 9:43
Co do miejsca to chciałabym napisać,że te samochody co parkują i niszczą zielen to okrucieństwo i nikt sie tym nie zajmuje.Porażka,przecież tam tyle zieleni było?CzyLiga Obrony Przyrody na to pozwala.SZOK............................................ policja kazdemu mandaty powinna powstawiać,przecież to niszczenie terenu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~ 13-05-2009 10:18
taa fajnie, a kierowcy to będą parkować nie powiem gdzie... kogo to obchodzi...
~olo 13-05-2009 10:45
Niezły pomysł Do kwakwa widzę ze jesteś zwolennikiem kupowania w mięsnym skarpetek, a na poczcie świeczek, nie sadzisz że byłoby prościej wszyscy robili swoje a instytucje zajmowały sie tym do czego są powołane . Niech lotnisko zostanie lotniskiem i tyle! Stadiony stadionami a nie placami imprez z pozostałościami po tych imprezach w postaci potłuczonego szkła i śmieci
~arlene 13-05-2009 11:42
Moim zdaniem świetny pomysł. Tego typu obiektów nigdy za wiele. A i to miejsce nabrałoby wreszcie cywilizowanego wyglądu. Życzę powodzenia w realizacji!
~do kwakwa 13-05-2009 11:53
Nie wiem skąd jesteś, ale na pewno nie byłeś nigdy na dużej imprezie organizowanej przez miasto na terenie lotniska...więc powiem Ci, że problem jest kiedy trzeba tam dojechać autem, jeszcze większy żeby wyjechać a poboczem z wózkiem i dzieckiem to strach iść... U nas w Polsce od radzenia są wszyscy tylko od myślenia i pracowania to już garstka nielicznych. Poza tym dlaczego mielibyśmy jechać za miasto aby wziąć udział w koncercie itp? Według mnie to miejsce wskazane powyżej jest blisko i pomoże ożywić centrum miasta w którym pojawiają się tylko kolejne banki...
~staszek 13-05-2009 13:07
Bardzo dobry pomysł ma Pan Zygmunt Korzeniewski. Tylko go zrealizować z tyłu nawet zamontować ekrany dźwiękochłonne. A lotnisko jest do latania a nie do imprez masowych.
~Tragedia nie pomysł 13-05-2009 14:26
Amfiteatr w tym miejscu - ktoś sobie robi dzwonki z taką propozycją !!! Zielonych terenów - stadionów w Jeleniej Górze - Cieplicach pod dodtatkiem. Tylko imprez plenerowych jakoś mało tego roku. Pozdrawiam.
~uf 13-05-2009 16:37
kurna, korzonek chyba będzie kandydował
~ago 13-05-2009 19:58
Bardzo dobry pomysł! Może szersza publiczność zobaczy naszą utalentowaną młodzież jeleniogórską i okoliczną, którą słychać i widać obecnie tylko w zamkniętych salach JCK, MDK i innych ODK, gdzie przychodzi niewiele osób.
~uczennica pająka 13-05-2009 21:01
To fakt....Korzonek pokazuje się co parę lat zawsze w innych barwach politycznych. Facet ma parcie...........brrrr
~mhe 14-05-2009 0:07
lepiej po prostu walnąć rozporządzenie, że na ratuszu odbywają się porządne imprezy a ludzie kilka dni w roku maja być wyrozumiali. Od tego ten plac ratuszowy jest, a jak komuś nie pasuje to niech mieszkanie sprzeda i się wyprowadzi. Nie rozumiem naszych rajców. Dla czego wszystko jest na opak? To centrum miasta jest po to, żeby tętniło życiem, tak jest w każdym większym mieście!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group