Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3659
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: „American West” w Karkonoskim Parku Narodowy

Piątek, 7 sierpnia 2009, 8:16
Aktualizacja: 8:16
Autor: Ania
REGION: „American West” w Karkonoskim Parku Narodowy
Fot. ......
Wicekonsul Stanów Zjednoczonych Ameryki będzie gościem dzisiejszego wernisażu wystawy fotografii Wiesława Pikula. Zaprasza na nią Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN w Szklarskiej Porębie.

Impreza odbędzie się dziś o godzinie 16.00. Będzie na nim gościł wicekonsul USA, Brian Randall. Wystawa prezentuje widoki, które często widujemy na ekranach telewizji lub kin. Fotografie Pikula uwieczniają piękne, niepowtarzalne krajobrazy, których większość z nas na żywo nigdy nie widziała.

Artysta, pochodzący z Żabna, w 1948 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Odbył wiele podróży po całym kontynencie. Od 1997 roku jest członkiem Wright Camera Club. Za swoje fotografie otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Chicago Area Camera Clubs Association trzykrotnie przyznało mu drugie miejsce w konkursie dotyczącym sfotografowania przyrody.

– Autor wystawy, Wiesław Pikul przewędrował tysiące mil by móc spojrzeć przez obiektyw aparatu fotograficznego na to, co najpiękniejsze w USA – podkreślają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group