Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6583
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kamienica: Ambulans w prezencie

Piątek, 18 lutego 2022, 6:01
Autor: WAC
Stara Kamienica: Ambulans w prezencie
Fot. WAC
Wczoraj (17.02) w Starej Kamienicy odbyło się przekazanie dla tamtejszej Rodzinnej Przychodni Lekarskiej samochodu medycznego przez włoskie organizację pozarządowe Croce Verde Bidente oraz Grupę Modlitewną Monte Paolo.

Croce Verde Bidente (Zielony Krzyż Bidente) jest organizacją zajmującą się pozyskiwaniem sprzętu medycznego i ambulansów z włoskich struktur państwowych. Samochody wycofane z użytku szpitali ponieważ wg tamtejszych przepisów w służbie zdrowia mogą być używane jedynie auta spełniające normy Euro 6. By nie złomować samochodów klasy 4 i 5 pojazdy przekazywane są dla organizacji pozarządowych.

Auto z Italii trafiło do Starej Kamienicy za pośrednictwem polsko – włoskiego Stowarzyszenia Promocji Społecznej Via dell’Ambra z regionu Emilia – Romania. Dzięki niemu samorząd nawiązał kontakt z organizacją Croce Verde Bidente i Grupą Modlitewną Monte Paolo. Ta ostatnia od lat osiemdziesiątych zajmuje się dostarczaniem do Polski darów materialnych. Obie organizacje w okresie ostatnich trzech latach przekazały do Polski dwa ambulanse dla Caritas Jelenia Góra i Świdnica.

Operacja sprowadzania ambulansu do Polski trwała około roku – mówi prezes Stowarzyszenia Via dell’Ambra Dorota Wiśniewska. - Na początku 2022 roku udało nam się znaleźć przewoźnika i auto trafiło do gminy Stara Kamienica. Wcześniej proponowaliśmy dostarczenie auta w inne miejsca, niestety nie było zainteresowania. Samochód marki Skoda Octavia jest w pełni sprawny, po włoskim przeglądzie, nadaje się do użytku. Auto jest przekazane w formie darowizny, co oznacza, że na przychodni ciążą jedynie koszty jego rejestracji w Polsce.
Pojazd, który właśnie otrzymaliśmy na pewno nam się przyda – mówi lekarz rodzinny Adam Zieliński. - Będzie używany głównie przez pielęgniarki środowiskowe, które muszą dotrzeć do domów pacjentów. Teren mamy górzysty i trudny dlatego ważne, że przekazane nam auto ma napęd na cztery koła.

Twoja reakcja na artykuł?

19
59%
Cieszy
6
19%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
5
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group