Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6271
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ambaras z umową na wodę i ścieki

Wiadomości: Region
Piątek, 23 sierpnia 2013, 7:32
Aktualizacja: Sobota, 24 sierpnia 2013, 7:35
Autor: Mea
Fot. Dzierżawca
– Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Karpaczu nie chce podpisać ze mną umowy na dostawę wody i odbiór ścieków mimo, że dzierżawię pensjonat – zadzwonił do nas Mariusz Ziomek z Karpacza. – Bo jest zadłużony na innym obiekcie – usłyszeliśmy w MZGKiM.

– Nie chcemy podpisać umowy, ponieważ Mariusz Ziomek ma zadłużenie na innym obiekcie, ponadto po przejęciu nowego, nie złożył od razu do nas wniosku o umowę, mimo, że pobierał wodę – tłumaczył Marian Pilarski, kierownik działu wodociągów MZGKIM w Karpaczu.

Mariusz Ziomek wydzierżawił pensjonat w marcu, jednak dopiero w maju zaczął go remontować, więc do tego czasu nie używał wody, która była podłączona jeszcze po poprzednim właścicielu. 13 czerwca, gdy Mariusz Ziomek złożył wniosek o podpisanie umowy na dostawę wody i odbiór ścieków, jak twierdzi, został poinformowany słownie, że MZGKiM nie podpisze z nim umowy, tylko z właścicielem obiektu.

- W MZGKiM dowiedziałem się, że jeśli spłacę dług poprzedniego dzierżawcy, to wtedy podpiszą ze mną umowę. W dniu składania wniosku rozliczałem poprzedni obiekt i na ten dzień nie miałem zadłużenia wobec MZGKiM – mówił Mariusz Ziomek.

Mariusz Ziomek twierdzi, że od czerwca MZGKiM nie odpowiedział na żadne jego pismo, a o jednej z przyczyn niepodpisania umowy dowiedział się od naszej redakcji. – MZGKiM nie poinformował mnie, że jednym z powodów jest moje zadłużenie za poprzedni obiekt. Paradoksalnie powstało ono przez zwłokę w rozpatrzeniu mojego wniosku o zawarcie umowy w nowym pensjonacie. Jednak, gdy się o tym dowiedziałem od razu zapłaciłem należność w wysokości 1620 zł. Podkreślam jednak, że w dniu składania umowy nie było tego zadłużenia – zaznaczył Mariusz Ziomek.

Marian Pilarski, kierownik działu wodociągów poinformował, że Mariusz Ziomek nie płacił faktur przez kilka miesięcy za poprzedni obiekt, który dzierżawił. – Był nam winien ok. 1500 zł. Ponadto wydzierżawił drugi obiekt i nie zgłosił tego. Dopiero po kilku miesiącach zauważyliśmy, że w pensjonacie prowadzone są jakieś prace przez nowego dzierżawcę. Z przepisów wynika, że możemy, ale nie musimy tej umowy podpisywać - powiedział Marian Pilarski.

- Zadłużenie poprzedniego dzierżawcy nie ma wpływu na decyzję o niepodpisaniu umowy z Mariuszem Ziomkiem. Właściciel obiektu, który przebywa za granicą, poinformował nas, że jego córka ma pełnomocnictwo i może podpisać umowę z naszą firmą, a faktury wystawialibyśmy na dzierżawcę. W razie gdyby dzierżawca znów nie płacić, wtedy moglibyśmy ściągnąć należność od właściciela. Jednak Mariusz Ziomek, dzierżawca, nie zgodził się na takie rozwiązanie – dodał.

Skontaktowaliśmy się z pełnomocnikiem właściciela pensjonatu, mecenasem Pawłem Żurawiem, który poinformował nas, że właściciel, który przebywa za granicą, nie chce podpisać umowy z MZGKiM. – Właściciel nie ma pełnoletniej córki, która mogłaby podpisać taką umowę.Uważam, że przedsiębiorstwo ma obowiązek podpisać umowę z dzierżawcą. Ponadto MZGKiM przysłało pismo do właściciela z informacją, że jeśli nie podpisze umowy, woda zostanie odcięta w budynku 3 września. Sprawę będziemy kierować do sądu – wyjaśnił Paweł Żuraw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~prawnik 23-08-2013 10:08
Z tego, co tu wyczytałem to Panie Mariuszu, do Sądu, i sprawę ma Pan wygraną. Urzędniczy bełkot w tym wypadku jest tylko dla lokalnych brukowców, nie dla Sądu i dla prawa.
~Mariusz Z 23-08-2013 11:17
Nono pierdu pierdu a córka a dług a możemy a nie musimy tylko dlaczego ja od dnia złożenia wniosku o podpisanie umowy nie mam do dzisiaj oficjalnego pisma kierowanego do mnie i dotyczącego mojego wniosku tylko przysyłają mi korespondencje z właścicielem która tak naprawdę nie powinna mnie obchodzić
~eco 23-08-2013 12:35
.."ambaras" to jest wtedy, kiedy dwoje chce- albo nie chce - naraz! Sprawdź AUTORKO (sic) doniesienia,co na ten temat pisał Boy-Żeleński.
~ 23-08-2013 15:08
W ustawie jest mowa, że dostawa i zaopatrzenie w wodę należy do zadań własnych gminy. Jeżeli ma Pan podpisaną umowę z właścicielem na dzierżawę pensjonatu to ma Pan pełne prawo jako przyszły odbiorca do podpisania umowy z przedsiębiorstwem świadczącym takie usługi na terenie Karpacza. Podpisanie umowy na nowy "punkt" a egzekwowanie długu wynikającego z innej umowy to dwie różne rzeczy. Gdyby we wrześniu doszło do odcięcia wody a Pan z tego tytułu poniesie udokumentowane straty to według mnie ma Pan szansę na dochodzenie przed sądem odszkodowania od gminy. Życzę powodzenia.
~Blądimać 23-08-2013 17:22
Słowo "ambaras" określa również trudną, kłopotliwą sytuację, więc eco nie pajacuj.
~quest 23-08-2013 17:38
dlaczego usunęliście artykuł "nie dajcie sie nabrać na reklamy"?
~ 23-08-2013 18:16
gdzie jest artykuł "Nie dajcie się nabrać na reklamy"?
~dj 23-08-2013 19:02
Pewnie zainteresowana strona zainterweniowała w jelonce.Więcej odwagi życzę.
~karpaczanin 23-08-2013 19:57
Masz Ziomek w Karpaczu wodę ze strumyka, więc czego jęczysz? A ze ściekami rób tak jak wszyscy - też do strumyka.
~ 23-08-2013 20:06
jakieś to strasznie zagmatwane. tak się tylko zastanawiam kogo to obchodzi ?
~WLO 23-08-2013 20:26
Z Wodnikiem zawsze są problemy!!!
~ 23-08-2013 20:35
a gdzie jest artykuł który jeszcze rano był na stronie jelonki o 2 x wyższych cenach w jednym z marketów budowlanych w jg ?
~ 23-08-2013 23:09
http://3obieg.pl/radary-anuluj-sobie-mandat
~do WLO 24-08-2013 1:45
W Karpaczu nie obsługuje Wodnik... ale faktycznie w tym przypadku śmiało żądać podpisania mowy, dług to sprawa służb windykacyjnych...a umowa na nowym obiekcie to inna sprawa. Jeśli się nie płaci, to mają ścigać, a nie się obrażać. Wszystko jest uregulowane ustawowo - pracownik wodociągów (nie w Karpaczu) :)
~ 24-08-2013 20:21
Wam kury sz... prowadzać, a nie politykę wodną robić.@

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group