Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7555
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Alejka na skwerze jak nowa

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 12 listopada 2007, 8:09
Aktualizacja: 8:14
Autor: Daria
Fot. Daria
Ponad tydzień trwał remont ścieżki wzdłuż stawu Mickiewicza przy ul. Głowackiego. Nawierzchnia była rozorana przez strugi wody po padających deszczach. Teraz jest równa i czeka na spacerowiczów, którzy nie muszą się bać, że skręcą nogę.

Solidny betonowy drenaż zapewni wodzie ujście prosto do stawu. Przy okazji poprawiono skarpę, rozdeptaną przez łabędzie. Deptak spacerowy przy ul. Głowackiego jest bardzo popularny wśród mieszkańców nie tylko tej części miasta.

Teren od strony ulicy Głowackiego jest zadbany. Zarządzany przez miasto jest systematycznie koszony, sprzątany. Po powodzi w 1997 roku przeszedł gruntowna modernizację. Wytyczono ścieżki, postawiono ławki, kosze na śmieci, zasadzono wiele drzew.

Inaczej wygląda teren wzdłuż płynącego nieopodal Piajwnika. Problem jest w stanie własnościowym tego terenu i tym, że po deszczach idący tamtędy dosłownie toną w błocie. – Kilka lat pisałem pisma na temat całego tego bałaganu do urzędu – mówi nam pan Jan, mieszkaniec ulicy Mickiewicza.
Tędy chodzą dzieci do pobliskiej szkoły „dziesiątki”, ludzie do marketu, a działkowicze skracają sobie drogę do ogródków.

Urząd odpisał, że teren jest własnością Pracowniczych Ogrodów Działkowych. Te z kolei zrzucają własność na Polski Związek Wędkarski. I tak kółko niemożności zamyka się.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 12-11-2007 10:21
jakies zdjecia moze ... ?
~guru 12-11-2007 14:22
Daria - co to za pancerne łabędzie co rozdeptują skarpę ?
~zioom 12-11-2007 18:12
napisali sie zbesztali labedzie, rozo...li :) dobre slowo a fotki i tak nie dali, przeto jak ktos chce obejkrzec beton w parku mozesie przejsc w ramach spaceru tylko aura nie ta :/ jak piszecie to chociarz fotke dajcie ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group