Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 7548
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akcja „Truck” – sypią się mandaty

Czwartek, 11 grudnia 2014, 12:57
Aktualizacja: Piątek, 12 grudnia 2014, 8:30
Autor: Mea
Jelenia Góra: Akcja „Truck” – sypią się mandaty
Fot. Mea
Na ul. Konstytucji 3 Maja dzisiaj (11.12.) od rana jeleniogórska policja wraz z Inspekcją Transportu Drogowego prowadzi wzmożone kontrole w ramach akcji: „Truck” i „Niebezpieczne przewozy”, kontrolując samochody ciężarowe i osobowe. Celem jest zapobieżenie wypadkom drogowym oraz zobligowanie kierujących samochodami ciężarowymi i przewożących ludzi do przestrzegania obowiązujących przepisów.

- Kontrolujemy samochody ciężarowe m.in. wiozące niebezpieczne ładunki oraz samochody osobowe pod względem przekraczania dozwolonej prędkości. Wykorzystujemy do tego nasze mobilne centrum monitoringu - poinformował podinspektor Maciej Dyjach, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze.

- Do tej pory skontrolowaliśmy 15 samochodów ciężarowych i nałożyliśmy kilka mandatów m.in. za zły stan technicznych pojazdu oraz nadmierną prędkość – mówił nam w południe Maciej Dyjach.

Podczas kontroli policjanci sprawdzą przede wszystkim: stan trzeźwości kierujących, przestrzeganie norm czasu pracy i zabezpieczenie przewożonego ładunku.

- Sprawdzamy pojazdy pod kątem przeładowania. Skupiamy się głównie na busach o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 ton. W większości przypadków pojazdy są przeciążone i to przez celowe działania przedsiębiorców, by zaoszczędzić na transporcie. Zdarza się, że pojazd nie ma ładunku, a waży więcej niż powinien, bo jest zarejestrowany w nieprawidłowy sposób – informował Jacek Terlecki z Inspekcji Transportu Drogowego.

- Do tej pory zatrzymaliśmy osiem pojazdów i kierowcy wszystkich zostali ukarani. Przeładowanie jest karane mandatami nawet do 1000 zł, bowiem zagraża innym uczestnikom ruchu. Taki pojazd trudno zatrzymać, ma on mniejszą przyczepność na zakrętach i często zajmuje więcej niż jeden pas drogowy. Niestety przedsiębiorcy ciągle ryzykują – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
141
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
40%
Nie najlepiej
14%
Wciąż fatalnie
20%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group