Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9746
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonosze: Akcja ratunkowa przy Spalonej Strażnicy

Poniedziałek, 18 stycznia 2021, 7:01
Autor: WAC
Karkonosze: Akcja ratunkowa przy Spalonej Strażnicy
Fot. GOPR
W ostatnią sobotę (16.01) do późnych godzin wieczornych trwały działania ratowników górskich w rejonie Spalonej Strażnicy. Goprowcy ratowali grupę dziesięciu osób, które wezwały pomoc, ponieważ w trudnych warunkach nie były w stanie samodzielnie zejść z zaśnieżonych gór.

Z uwagi na głębokie zaspy świeżego śniegu dotarcie i ewakuacja ratowanych wymagała zaangażowania kilku zespołów ratowniczych. Niestety nie obyło się bez odkopywania w śniegu sprzętu. W obecnych warunkach każdy wyjazd wysoko w góry jest dla goprowców dużym wyzwaniem - dotarcie do poszkodowanych jest niekiedy bardzo czasochłonne.

Codziennie na naszej stronie www.gopr.org publikujemy komunikaty pogodowe i o stanie szlaków - przed wyjściem w góry warto się z nimi zapoznać - radzą goprowcy. - Znajdziecie tam też informacje o zamkniętych zimą odcinkach szlaków. Przypominamy, aby mierzyć zamiary na siły i dostosować trasę zimowych wycieczek do swoich możliwości. Poruszanie się, nawet po często uczęszczanych szlakach wymaga obecnie dobrego przygotowania kondycyjnego i sprzętowego - przypominają ratownicy.

Twoja reakcja na artykuł?

6
12%
Cieszy
6
12%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
4%
Smuci
18
37%
Złości
17
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
735
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group