Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8261
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Akcja ”Pasy”– podsumowanie

Piątek, 17 marca 2017, 14:27
Aktualizacja: 14:30
Autor: 112
Region: Akcja  ”Pasy”– podsumowanie
Fot. Archiwum
Wczoraj (16.03) policjanci jeleniogórskiej drogówki, w ramach Akcji "Pasy" skontrolowali 118 pojazdów, w tym 106 pojazdów osobowych oraz 12 pojazdów ciężarowych. Ujawnili 91 wykroczeń, mandatami ukarali 53 kierowców i trzech pasażerów za to, że nie korzystali z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz jednego opiekuna za nieprawidłowe przewożenie dziecka.

Działania te prowadzone są cyklicznie , a ich celem jest egzekwowanie od kierowców i pasażerów obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Pasy stanowią najskuteczniejszy środek zapobiegający powstawaniu obrażeń u kierowców i pasażerów. Wysoki wskaźnik śmiertelności wypadków w Polsce wynika między innymi z faktu, iż zbyt wiele osób podróżuje z nie zapiętymi pasami. W trakcie prowadzonych działań policjanci zwrócili szczególną uwagę na pojazdy, w których przewożone były dzieci.

Podczas działań policjanci sprawdzali także stan trzeźwości kierowców, dokumenty uprawniające do przewozu osób, stan techniczny pojazdów, wyposażenia, a w szczególności urządzeń mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Do działań funkcjonariusze wykorzystali Ambulans Monitoringu Wizyjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group