Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3230
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Akcja jak marzenie

Piątek, 29 stycznia 2010, 17:39
Aktualizacja: 17:39
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Akcja jak marzenie
Fot. TEJO
Nie trzeba było długo namawiać poetów skupionych wokół Stowarzyszenia w Cieniu Lipy Czarnoleskiej, aby „zrzucili się” z wierszy oraz niewygórowanej opłaty. Dzięki temu powstał niepowtarzalny tomik poezji zatytułowany „A ja sobie wymarzę to szczęście”.

Wiersze przekazało dwudziestu ośmiu autorów – wśród nich – Krystyna Brzezińska, Kazimiera Czurka, Grażyna Domagalska, Anna Gliniecka, Krzysztof Jurczyk, Krystian Kazimierczuk, Lidia Katarzyna Komsa, Lidia Krzysztoń, Zdzisława Kubów, Anna Lechowicz, Janina Lazer, Małgorzata Mierczak, Urszula Musielak, Danuta Mysłek, Jan Owczarek, Barbara Pawłowicz, Ewa Pelzer, Anna i Zofia Prysłopskie, Konrad Przezdzięk, Izydora Anna Pylińska, Halina Rakowska, Maria Suchecka, Krystyna Susabowska, Stanisław Schubert, Elżbieta Szulc oraz Józef Zaprucki.

– Marzenia dają nadzieję i życie – mówili dziś poeci, którzy rozmawiali nie tylko o tomiku podczas cyklicznego spotkania Stowarzyszenia W Cieniu Lipy Czarnoleskiej. Jak podkreśliła Maria Suchecka, jedna z inicjatorek poetyckiej akcji, jej sukces nie byłby możliwy bez szybkiej reakcji piszących i wysiłku organizacyjnego Zofii Prysłopskiej, która stowarzyszeniu szefuje. Wydanie, niewielkiego formatu, zdobi okładka w tęczowych barwach oraz nastrojowe zdjęcia i ilustracje

– Nasze marzenie było skromne – napisała M. Suchecka we wstępie. – Wydać szósty już w naszych krótkich dziejach almanach, podzielić się swoim widzeniem świata i pozwolić zaistnieć debiutantom – czytamy. Wprawdzie w tytule tomiku są „marzenia”, ale autorzy wierszy nie trzymali się ich kurczowo i otworzyli się na odległe skojarzenia. Często w ucieczce od pędzącej i przygnębiającej rzeczywistości potrafili w poetyckich strofach zbudować słowem piękno.

Po wręczeniu tomików, których promocja odbędzie się w późniejszym terminie, zebrani skupili się na warsztatach poetyckich proponując słowa klucze do napisania wiersza, krótkiego opowiadania oraz informacji prasowej.

Stowarzyszenie W Cieniu Lipy Czarnoleskiej należy do prężniejszych organizacji zrzeszających ludzi zainteresowanych twórczością literacką. Organizuje cykliczne spotkania, konkursy i wiele innych wydarzeń, które można na bieżąco śledzić na często aktualizowanej stronie stowarzyszenia: www.strumienie.vel.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group