Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3873
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Absolutorium dla zarządu Rady Powiatu Jeleniogórskiego

Środa, 27 maja 2015, 8:22
Aktualizacja: 11:53
Autor: Ts
Powiat: Absolutorium dla zarządu Rady Powiatu Jeleniogórskiego
Fot. Telewizja StrimeoTV
Podczas wczorajszej (26.05) sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego przyjęto sprawozdanie finansowe za rok 2014 oraz udzielono absolutorium zarządowi powiatu.

- Po raz pierwszy mam przyjemność przedstawić państwu sprawozdanie finansowe i sprawozdanie roczne z wykonania budżetu Powiatu Jeleniogórskiego za rok 2014. W wyniku racjonalnej gospodarki finansowej, wynik budżetu planowany w uchwale budżetowej został poprawiony o ogólną kwotę 1 005 154,00 zł, przy planowanym deficycie na kwotę 812 200,00 zł. co oznacza, że zamknął się nadwyżką w wysokości 192 954, 00 zł. przy tym należy pamiętać, że budżet ubiegłoroczny realizowany był w bardzo niedogodnych warunkach zmniejszenia subwencji oświatowej o niebagatelną kwotę 1 259 187,00 zł. - powiedziała przewodnicząca zarządu Anna Konieczyńska.

W 2014 r. zarządowi udało się pozyskać dodatkowe środki na realizację zadań własnych w wysokości ponad 4,7 mln zł. Na przebudowę dróg powiatowych wydano ponad 5 mln. zł. Ponadto zmniejszono zadłużenie powiatu wykorzystując wolne środki z 2013 r. na wykup obligacji, co poprawiło dopuszczalny wskaźnik spłaty zobowiązań w latach następne.

Następnie przewodniczący poszczególnych komisji przedstawiali sprawozdania z wykonania budżetu. Ponadto odczytano opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu ws. przedłożonego przez zarząd powiatu sprawozdania z wykonania budżetu za 2014 r., która jest pozytywna. Podobne opinie wydały kluby radnych PSL, PO i PiS, po czym radni jednogłośnie przyjęli sprawozdanie.

Kolejnym punktem obrad było udzielenie absolutorium dla zarządu powiatu jeleniogórskiego. Komisja rewizyjna wydała pozytywną opinię i wnioskowała o udzielenie absolutorium zarządowi, a kluby radnych z wyjątkiem Prawa i Sprawiedliwości, które wstrzymało się od głosu – również opowiedziały się za udzieleniem absolutorium. W głosowaniu 14 osób było za, 4 wstrzymały się, a jedna osoba była nieobecna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group