Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9782
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Absolutorium dla Rady Powiatu

Sobota, 7 czerwca 2014, 8:14
Aktualizacja: Niedziela, 8 czerwca 2014, 8:34
Autor: Przemek Kaczałko
Powiat: Absolutorium dla Rady Powiatu
Fot. Przemo
Na ostatniej sesji (5.06.) Rady Powiatu Jeleniogórskiego najważniejszym punktem było udzielenie absolutorium zarządowi Powiatu z tytułu wykonania budżetu w 2013 roku. 16 radnych było „za”, przeciwnego zdania było trzech radnych Prawa i Sprawiedliwości.

- Rok 2013 nie był zły, ale też nie był dobry. W ocenie regionalnej izby obrachunkowej pojawił się zapis, że zadłużenie w stosunku do dochodu wynosi 29%. To absolutorium było podsumowaniem kadencji 2010-2014. W tej kadencji Rada Powiatu i działania zarządu spowodowały, że dług powiatu został obniżony o ponad 5,6 mln. zł.

- W tym roku powiat otrzymał mniejszą dotację, można powiedzieć bardzo niebezpieczną. Dotacja jest mniejsza o 1,2 mln. zł., a mamy trzy bardzo dobre szkoły: Liceum w Kowarach, Szklarskiej Porębie, a także Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach. Mniejsza subwencja spowodowała, że zarząd powiatu wydał działania korygujące mówiące o tym, że każdy z wydziałów ma poczynić oszczędności, aby te szkoły za wszelką cenę utrzymać –dodał przewodniczący Rady Powiatu.

Ponadto radni pozytywnie ocenili powierzenie Miastu Jelenia Góra zadań powiatowej biblioteki publicznej .

Następną sesję zaplanowano na 26. czerwca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group