Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2615
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: A gdyby napadło nas UFO? Inwazja różowych

Sobota, 6 sierpnia 2011, 18:22
Aktualizacja: Niedziela, 7 sierpnia 2011, 7:50
Autor: RED
JELENIA GÓRA: A gdyby napadło nas UFO? Inwazja różowych
Fot. RED
Różowe , złośliwe, choć na swój sposób sympatyczne stworki opanowały dziś po południu plac Ratuszowy i pobliskie ulice. Czy z ziemią zderzył się niezidentyfikowany obiekt latający i stąd to towarzystwo? Kto wie? W każdym razie poczynania ufoludków były kolejnym elementem Festiwalu Teatrów Wędrujących.

Pojawiły się nie bardzo wiadomo, skąd. Różowe istoty człekokształtne z ogonami i długimi kończynami, zachowujące się więcej niż swobodnie ukazywały się a to na balkonie ratusza, a to w oknach Biura Wystaw Artystycznych.

Wydając nieartykułowane dźwięki dziwni goście opanowali plac Ratuszowy i próbowali na swój sposób „zaprzyjaźnić się” z widzami. Niektórych wrzucali do fontanny z Neptunem, innym grzebali po kieszeniach i plecakach. Jeszcze innym zabierali telefony komórkowe. A wszystkich straszyli porykiwaniami i specyficznym wyglądem, który na pierwszy rzut oka mógł przerażać. Choć później wydawał się całkiem sympatyczny.

Integracja ufoludków ze zgromadzonymi na placu Ratuszowym ludźmi była bardzo udana. I wprawdzie niektórzy – zwłaszcza najmłodsi – uciekali przed „różowymi” w panice, jednak widać było, że był to strach, który się lubi. Kto wierzy w cywilizacje pozaziemskie, przekonał się, że inwazja „obcych” może nie być tak przejmująca jak w niektórych dziełach science fiction. A kto w to nie wierzy, miał świetną zabawę.

A wszystko to za sprawą Ljud Group ze Słowenii, która z działaniami, w których fikcja staje się namacalną rzeczywistością, zatytułowanymi „Inwazja” wystąpiła na placu Ratuszowym w ramach Festiwalu Teatrów Wędrujących.
A kiedy różowi opuścili już Rynek, od jednej z pań usłyszeliśmy: – Szukam organizatorów, bo te różowe stwory buchnęły mi trzy duże paczki gumy do żucia z kiosku...
Mamy nadzieję, że oddały.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group