Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4930
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: 70. rocznica Katynia – ceremonia bez zmian

Poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 17:39
Aktualizacja: Wtorek, 13 kwietnia 2010, 8:40
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: 70. rocznica Katynia – ceremonia bez zmian
Fot. TEJO
Tragedia w Smoleńsku i żałoba narodowa dodadzą szczególnego wymiaru zaplanowanym na jutro jeleniogórskim uroczystościom 70–lecia Zbrodni Katyńskiej. Odbędą się one zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami.

Ceremonia zacznie się w samo południe od apelu w Gimnazjum nr 1 im. Kościuszki przy ul. Piłsudskiego przygotowanym przez uczniów placówki. Później nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych pod pomnik Wolność i Niepodległość przy Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa.

Tam zaplanowano uroczystości miejskie. Jelenia Góra będzie jednym z miast Polski i świata, gdzie zostanie zasadzony jeden z 21. 857 dębów pamięci. Każde drzewo upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie. Jeleniogórska sadzonka będzie symbolicznym hołdem pamięci Stanisława Baczyńskiego, komendanta Policji Państwowej, którego sowieci zastrzelili w Twerze. Uroczystości zakończy uroczysta Msza Święta.

Przewiduje się udział uczniów większości placówek oświaty w mieście, a także – w związku z katastrofą lotniczą, w której zginęły najważniejsze osoby w Państwie – liczną obecność mieszkańców Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
205
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group