Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2940
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: 42. Bieg Piastów pod opieką policjantów

Wtorek, 27 lutego 2018, 12:39
Autor: 112
Polana Jakuszycka: 42. Bieg Piastów pod opieką policjantów
Fot. Archiwum KMP Jelenia Góra
W dniach od 2 do 4 marca na Polanie Jakuszyckiej odbędzie się Festiwal Narciarstwa Biegowego. W ramach biegu głównego zaplanowano 19 Policyjny Bieg Piastów. Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Niezależny Związek Zawodowy Policjantów wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA– Region Jelenia Góra są współorganizatorami i aktywnie uczestniczyć będą w tej imprezie sportowo–rekreacyjnej.

Policja Jeleniogórska w tych dniach będzie realizować zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas tej imprezy sportowej. Podstawowym zadaniem sił policyjnych będzie utrzymanie przejezdności drogi w kierunku Czech, chodzi zwłaszcza o odcinek od Szklarskiej Poręby do Jakuszyc, gdzie będą ustawione stałe posterunki oraz patrole drogówki. Uczestnicy biegu, jak i kibice, którzy przyjadą własnymi środkami transportu kierowani będą na wyznaczone przez organizatora miejsca parkingowe.

- Prosimy o to, aby parkować w sposób umożliwiający zaparkowanie innym pojazdom. Apelujemy w miarę możliwości o korzystanie z komunikacji zbiorowej, bowiem liczba miejsc parkingowych jest ograniczona. Zwracamy również uwagę na fakt, że osoby, które chcą zdążyć na rozpoczęcie imprezy powinni wyjechać wcześniej, gdyż w godzinach od 9 do 10.00 w sobotę i w niedzielę mogą tworzyć się korki, co spowoduje wydłużenie dojazdu na Polanę Jakuszycką – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Apelujemy też do osób, które w tym czasie będą na tej trasie, aby bezwzględnie stosowali się do poleceń policjantów. W żadnym wypadku nie pozostawiali pojazdów na drodze w sposób nieprzemyślany i zagrażający bezpieczeństwu, ponieważ takie samochody będą usuwane na koszt właścicieli. Przypominany również, aby nie pozostawiać w autach w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, gdyż mogą być one przyczyną włamania - dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group