Wtorek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 6740
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 40 lat piłki ręcznej

Niedziela, 24 kwietnia 2022, 18:24
Aktualizacja: 18:25
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 40 lat piłki ręcznej
Fot. Przemek Kaczałko
W hali przy ul. Złotniczej odbyła się gala z okazji 40-lecia piłki ręcznej w Jeleniej Górze. Przybyły byłe i obecne zawodniczki, działacze, trenerzy, a także oficjele z władzami województwa, miasta i związku na czele.

Hala ozdobiona fotografiami w dużym formacie - z 40 lat szczypiorniaka w Jeleniej Górze, gościła kibiców i zaproszonych gości, którzy dziękowali za dotychczasowe reprezentowanie miasta na Dolnym Śląsku, w Polsce i za granicą. Imprezę poprowadził Jan Biłyk - wiceprezes Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej, były wiceprezes KPR-u Jelenia Góra, który ciągle wspiera sportową dumę stolicy Karkonoszy. Były prezenty i kwiaty, liczne życzenia, a także honorowe odznaczenia od Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz DZPR.

To jeden z najważniejszych ośrodków piłki ręcznej na Dolnym Śląsku - zasługi można długo wymieniać. Drużyna zdobywała medale, grała w europejskich pucharach, a najbardziej cieszy mnie praca z dziećmi i młodzieżą - to baza, z której czerpią zespoły superligowe - powiedział Andrzej Mikołajczak, prezes DZPR.

Wśród zawodniczek, które mocno wpisały się w historię handballu w naszym mieście była m.in. Katarzyna Jeż, której pamiętny gol z rzutu karnego po końcowej syrenie przeciwko Bayerowi Leverkusen dał Witaminkom awans do półfinału Challenge Cup.

Aż się łezka w oku zakręciła jak to wszystko wspominałam. Najmilsze wspomnienia to na pewno ten rzut karny z Leverkusen, Challenge Cup, awans do ekstraklasy - wyznała Katarzyna Jeż, z domu Romanow. - Jestem bardzo zadowolona jak zobaczyłem grupy dzieci i młodzieżowe. Cieszę się, że powstał też klub męski, gdzie występuje dwóch moich uczniów - dodała K. Jeż.

Podczas imprezy zaprezentowały się wszystkie grupy dziewczęce Karkonoszy (od przedszkolaków po seniorki) i chłopcy z UKS-u Śniadek Jelenia Góra, bo oni również tworzą nową historię tej dyscypliny. Dila Samadova, Martyna Wierzbicka, Adam Korkuś i Jan Biłyk poświęcili dużo czasu na organizację wydarzenia, wsparci m.in. przez spółkę Termy Cieplickie, posłankę Zofię Czernow, a także wiernych sponsorów - pokazali z czego Jelenia Góra może być dumna. Oprócz posłanki oraz senatora, przemawiali m.in.: marszałek województwa dolnośląskiego, prezydent miasta, czy wiceprezes ZPRP.

Było dużo sukcesów seniorskich i młodzieżowych, wychowanki - kadrowiczki, co w tak małej miejscowości jest ogromnym sukcesem - powiedziała Dila Samadova, trenerka Karkonoszy. - W 1994 zostałam zaproszona do klubu, bo brakowało leworęcznej. Wtedy grałam w AZS-ie Wrocław, gdzie również zdobyłam brąz z zespołem. Wtedy zdecydowałam się przenieść do Jeleniej Góry i zostałam do dzisiaj. Cieszę się, bo to piękne miasto, fajni ludzie i warunki do pracy. Gra też tutaj moja córka, więc cieszę się, że los skierował mnie do Jeleniej Góry - wyznała D. Samadova, która wierzy w odbudowę renomy jeleniogórskiej piłki ręcznej i szkolenie od przedszkolaków ma pomóc w powrocie na odpowiednie tory.

Na zakończenie uroczystości odsłonięto tablicę pamiątkową ku czci Jana Wołkowieckiego, wieloletniego kierownika jeleniogórskich zespołów piłki ręcznej.

O historii piłki ręcznej w Jeleniej Górze można przeczytać w opracowaniu Martyny Wierzbickiej na klubowej stronie: http://www.mkskarkonosze-reczna.pl/index.php/2022/04/11/40-lat-kobiecej-pilki-recznej-w-jeleniej-gorze/

Twoja reakcja na artykuł?

12
80%
Cieszy
2
13%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
12
1 Bezpartyjni Samorządowcy
8%
2 Trzecia Droga 2050
0%
3 Nowa Lewica
17%
4 Prawo i Sprawiedliwość
50%
5 Konfederacja
17%
6 Koalicja Obywatelska
0%
7 Polska Jest Jedna
8%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
0%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
0%
10 Normalny Kraj
0%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 2.10.2023
 
Aktualności
Koszulki dla piesków
 
Aktualności
Otworzyli 3 % S3
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – ludzie wracają do domów
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group