Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 4379
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: 12 milionów zł za modernizację Zespołu Pocysterskiego

Poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 8:14
Aktualizacja: 22:29
Autor: Angela
Ofertę z najkorzystniejszą ceną złożyła firma budowlano–konserwatorska Castellum z Wrocławia, która najprawdopodobniej zajmie się modernizacją i adaptacją na cele kulturalne Zespołu Pocysterskiego w Cieplicach.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Kolegium Zakonu Pijarów oraz Parafii Rzymskokatolickiej.
– Będziemy wykonywać elewację kościoła, elewację budynku klasztoru pocysterskiego wraz z wymianą okien. Przeprowadzony zostanie też remont elewacji budynku dzwonnicy wraz z wymianą okien oraz prace związane z przebudową i adaptacją na cele kulturalne świeckiej części budynku poklasztornego, którego właścicielem jest miasto.

– Realizacja zadania odbywa się w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Miasto przygotowało tylko program funkcjonalno-użytkowy. Wykonawca będzie musiał sam zrobić projekt budowlany, wykonawczy, a następnie na jego podstawie wykonać te prace – mówi Mirosława Dzika, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Cena na roboty budowlane w zwycięskiej ofercie jest mniejsza od szacowanych kosztów o 2,3 mln zł. Oprócz firmy, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, do przetargu stanęły jeszcze trzy inne podmioty. Decyzja ostateczna o wyłonionym wykonawcy zapadnie więc po okresie odwoławczym, który przysługuje pozostałym przedsiębiorcom.

W połowie maja br. miasto wyłoniło natomiast inżyniera kontraktu. Została nim firma PM Group Polska z Wrocławia, która opracuje specyfikację na wybór wykonawcy i będzie sprawowała nadzór nad jego pracami za 600 tys. zł.

W tym roku wykonawca będzie musiał najpierw sporządzić projekt oraz zdobyć zezwolenie na budowę. Prace wykonawcze będą widoczne dla mieszkańców od 2011 roku. Ich zakończenie planowane jest na rok 2012.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
848
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group