Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 5991
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Życie bez brudów

Wtorek, 24 kwietnia 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Życie bez brudów
Fot. Organizator
W Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych na ratunek Ziemi.

Wiedzą z zakresu ekologii pochwalili się uczniowie szkół jeleniogórskich, którzy wzięli udział w niedawnym konkursie pod hasłem „Człowiek świadomy szanuje wszystkie żywe istoty: ludzi, zwierzęta i środowisko, w którym żyją". Impreza odbyła się w cieplickiej szkole rzemiosł artystycznych.

W miłej i twórczej atmosferze młodzi ekolodzy oceniani byli w kategoriach: plastycznej, literackiej, wiedzy teoretycznej i umiejętności z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Gospodarze z miejscowego gimnazjum okazali się najlepsi. Za nimi – Gimnazjum w Zespole Szkół Oogólnokształcących nr 1 oraz Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze, które wywalczyło trzecie miejsce.

Jak powiedzieli nam uczestnicy nie nagrody były w tym konkursie najważniejsze.
– Musimy pamiętać, że na całym świecie z roku na rok pojawia się coraz więcej zagrożeń dla środowiska i to, jak będzie ono wyglądało, zależy od nas samych – usłyszeliśmy.

Nagrody i dyplomy w VII Powiatowy Konkurs Ekologicznym wręczyła pełniąca obowiązki naczelnik wydziału oświaty i wychowania Brbara Latosińska oraz dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych Tadeusz Kowaleczko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group