Zalogowanych: 23

Kościerzyna: Zwycięstwo w Kościerzynie!

Środa, 9 maja 2018, 19:35
Aktualizacja: Czwartek, 10 maja 2018, 21:33
Szczypiornistki KPR–u nie rezygnują z walki o bezpośrednie utrzymanie w PGNiG Superlidze. W przedostatniej kolejce grupy spadkowej podopieczne Michała Pastuszko wygrały po dramatycznym meczu w Kościerzynie jedną bramką, a rywalki w batalii o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej – Ruch Chorzów, przegrały u siebie z KPR–em Kobierzyce i oba zespoły zrównały się punktami.

Po pierwszym od dawna zwycięstwie u siebie (w Karpacz KPR pokonał Piotrcovię), jeleniogórzanki w bojowych nastrojach wyruszyły na Kaszuby, gdzie miały się zmierzyć z ekipą, która w miniony weekend zapewniła sobie utrzymanie w PGNiG Superlidze. Na początku spotkania lepiej wystartowały miejscowe, które prowadziły 3:1, ale wówczas cztery bramki z rzędu zdobyły przyjezdne (3:5). W kolejnych minutach KPR powiększał przewagę i w 21. minucie było już 6:11. Uradowane wysokim prowadzeniem żółto-niebieskie w końcówce tej części gry straciły koncentrację i po 30 minutach było 10:12.

Po zmianie stron UKS szybko odrobił straty, w 37. minucie było już 14:14, a w kolejnych fragmentach gospodynie starały się wypracować przewagę, która w 49. minucie osiągnęła już 5 bramek (22:17). Jak się okazało, wola walki w jeleniogórskiej drużynie nie pozwoliła zaprzepaścić 20-letniej nieprzerwanej historii w najwyższej klasie rozgrywkowej i w decydujących momentach to KPR powstał jak Feniks z popiołów. Na trzy minuty przed końcem na tablicy wyników był już remis 23:23, a zwycięską bramkę w 59. minucie zdobyła Małgorzata Jurczyk! Ostatecznie UKS uległ KPR-owi 23:24 i w ligowej tabeli nasz zespół ma już 25 punktów. W związku z porażką Ruchu Chorzów z KPR-em Kobierzyce (28:34) ekipa ze Śląska również ma na swoim koncie 25 "oczek", a do rozegrania został ostatni mecz grupy spadkowej.

W sobotę (19.05) KPR Jelenia Góra podejmie Koronę Handball Kielce, a Ruch Chorzów jedzie do Piotrkowa Trybunalskiego, zatem bezpośrednie utrzymanie bez konieczności rozgrywania turnieju barażowego - jest w zasięgu drużyny Michała Pastuszko.

UKS PCM Kościerzyna - KPR Jelenia Góra 23:24 (10:12)