Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 10656
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zwolennicy Korwin–Mikkego o referendum i... „hajlowaniu” prezesa

Czwartek, 9 lipca 2015, 10:47
Aktualizacja: Piątek, 10 lipca 2015, 7:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zwolennicy Korwin–Mikkego o referendum i... „hajlowaniu” prezesa
Fot. Przemek Kaczałko
Na wczorajszej (8.07) konferencji prasowej pod Neptunem na jeleniogórskim Placu Ratuszowym młodzi działacze partii KORWiN wyrazili niezadowolenie z pytań, które decyzją prezydenta Bronisława Komorowskiego zamieszczone zostaną we wrześniowym referendum. Poinformowali o swoich propozycjach oraz... ustosunkowali się do zachowania swojego przywódcy w Parlamencie Europejskim.

Zdaniem działaczy pytania zgłoszone przez ustępującego prezydenta nie są satysfakcjonujące i zbyt ogólne. W związku z tym zaproponowali swoje trzy pytania, które trafiły już do Kancelarii Prezydenta RP. Korwiniści chcą zapytać rodaków o zniesienie podatków dochodowych, likwidację przymusu ubezpieczeń społecznych oraz likwidację subwencji partyjnych.

- Dwa pierwsze pytania proponowane przez partię KORWiN to jedne z naszych sztandarowych postulatów, które mają realny wpływ na życie Polaków. Trzecie pytanie to korekta pytania, postawionego przez Bronisława Komorowskiego. Chcemy całkowitego zniesienia finansowania partii politycznych – argumentował członek partii Bartosz Krzewiński.

Na pytanie o stosunek do trzech pytań, które zgłosił Bronisław Komorowski działacze zaznaczyli, że są one niejasne. Jeśli chodzi o pierwsze pytanie, to jest kilkanaście odmian JOW-ów i w żaden sposób nie jesteśmy informowani, o którą z nich chodzi. Naszym zdaniem to pytanie spowoduje też, że referendum będzie unieważnione, ponieważ dotyczy zmiany w Konstytucji RP, a tego może dokonać jedynie parlament – ocenił lider struktur jeleniogórskich Mateusz Ostręga.

- Drugie pytanie jest jeszcze bardziej niejasne, ponieważ nie jesteśmy informowani, w którą stronę te zmiany w finansowaniu partii miałyby iść. Mogą oznaczać zmniejszenie, aczkolwiek równie dobrze mogą oznaczać podwojenie finansowania – kontynuował Mateusz Ostręga.

- Trzecie pytanie jest naszym zdaniem kompletną kpiną, powinno być tylko pytaniem retorycznym. W każdym państwie, w którym prawo funkcjonuje normalnie zasada domniemania niewinności jest standardem i to nie tylko w kwestiach podatkowych – dodał lider partii KORWiN w Jeleniej Górze.

Korzystając z okazji postanowiliśmy zapytać młodych działaczy o ich ocenę zachowania Janusza Korwin-Mikkego w Parlamencie Europejskim, który w swoim wystąpieniu „hajlował” wywołując niemały skandal.

- Uważamy, że to był happening – stwierdził Bartosz Krzewiński. - Czy nie została przekroczona granica dobrego smaku? – pytamy. - Uważamy, że ta granica nie została przekroczona. Forma wypowiadania się prezesa przyciąga uwagę mediów i dzięki temu można poruszyć takie kwestie – odpowiada B. Krzewiński.

- Dżihadyści obcinają głowy i telewizje na całym świecie to pokazują. W tym szaleństwie jest metoda? - dopytujemy. - Nie, jesteśmy za cywilizacją łacińską, jesteśmy przeciw przemocy i w tym zachowaniu Janusza Korwin-Mikkego nie znaleźliśmy jakichkolwiek podstaw przemocy – stwierdził działacz partii.

W Jeleniej Górze partia liczy 10 członków, liderem jest Mateusz Ostręga, który podkreśla, że działacze spotykają się raz w tygodniu i szykują się do wyborów parlamentarnych. W okręgu legnicko-jeleniogórskim partii szefuje Klaudia Witczak z Bolesławca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group