Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5333
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zwolennicy Korwin–Mikkego o referendum i... „hajlowaniu” prezesa

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 9 lipca 2015, 10:47
Aktualizacja: Piątek, 10 lipca 2015, 7:46
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na wczorajszej (8.07) konferencji prasowej pod Neptunem na jeleniogórskim Placu Ratuszowym młodzi działacze partii KORWiN wyrazili niezadowolenie z pytań, które decyzją prezydenta Bronisława Komorowskiego zamieszczone zostaną we wrześniowym referendum. Poinformowali o swoich propozycjach oraz... ustosunkowali się do zachowania swojego przywódcy w Parlamencie Europejskim.

Zdaniem działaczy pytania zgłoszone przez ustępującego prezydenta nie są satysfakcjonujące i zbyt ogólne. W związku z tym zaproponowali swoje trzy pytania, które trafiły już do Kancelarii Prezydenta RP. Korwiniści chcą zapytać rodaków o zniesienie podatków dochodowych, likwidację przymusu ubezpieczeń społecznych oraz likwidację subwencji partyjnych.

- Dwa pierwsze pytania proponowane przez partię KORWiN to jedne z naszych sztandarowych postulatów, które mają realny wpływ na życie Polaków. Trzecie pytanie to korekta pytania, postawionego przez Bronisława Komorowskiego. Chcemy całkowitego zniesienia finansowania partii politycznych – argumentował członek partii Bartosz Krzewiński.

Na pytanie o stosunek do trzech pytań, które zgłosił Bronisław Komorowski działacze zaznaczyli, że są one niejasne. Jeśli chodzi o pierwsze pytanie, to jest kilkanaście odmian JOW-ów i w żaden sposób nie jesteśmy informowani, o którą z nich chodzi. Naszym zdaniem to pytanie spowoduje też, że referendum będzie unieważnione, ponieważ dotyczy zmiany w Konstytucji RP, a tego może dokonać jedynie parlament – ocenił lider struktur jeleniogórskich Mateusz Ostręga.

- Drugie pytanie jest jeszcze bardziej niejasne, ponieważ nie jesteśmy informowani, w którą stronę te zmiany w finansowaniu partii miałyby iść. Mogą oznaczać zmniejszenie, aczkolwiek równie dobrze mogą oznaczać podwojenie finansowania – kontynuował Mateusz Ostręga.

- Trzecie pytanie jest naszym zdaniem kompletną kpiną, powinno być tylko pytaniem retorycznym. W każdym państwie, w którym prawo funkcjonuje normalnie zasada domniemania niewinności jest standardem i to nie tylko w kwestiach podatkowych – dodał lider partii KORWiN w Jeleniej Górze.

Korzystając z okazji postanowiliśmy zapytać młodych działaczy o ich ocenę zachowania Janusza Korwin-Mikkego w Parlamencie Europejskim, który w swoim wystąpieniu „hajlował” wywołując niemały skandal.

- Uważamy, że to był happening – stwierdził Bartosz Krzewiński. - Czy nie została przekroczona granica dobrego smaku? – pytamy. - Uważamy, że ta granica nie została przekroczona. Forma wypowiadania się prezesa przyciąga uwagę mediów i dzięki temu można poruszyć takie kwestie – odpowiada B. Krzewiński.

- Dżihadyści obcinają głowy i telewizje na całym świecie to pokazują. W tym szaleństwie jest metoda? - dopytujemy. - Nie, jesteśmy za cywilizacją łacińską, jesteśmy przeciw przemocy i w tym zachowaniu Janusza Korwin-Mikkego nie znaleźliśmy jakichkolwiek podstaw przemocy – stwierdził działacz partii.

W Jeleniej Górze partia liczy 10 członków, liderem jest Mateusz Ostręga, który podkreśla, że działacze spotykają się raz w tygodniu i szykują się do wyborów parlamentarnych. W okręgu legnicko-jeleniogórskim partii szefuje Klaudia Witczak z Bolesławca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz

~Bez piątej klepki? 9-07-2015 11:07
Mam nadzieję, że za zachowania hrabiego Janusza Korwin-Mikkego w Parlamencie Europejskim ten nieodpowiedzialny człowieczek zostanie wywalony z Parlamentu na zbity pysk. JKM chyba odpadły juz wszystkie klepki.
~Ad rem 9-07-2015 11:23
masz w pełni rację. Ten człowiek chce zwrócić uwagę na swoją osobę za wszelką cenę, tylko, że sam sobą niczego nie reprezentuje, to próbuje "sztuczek" z Rzeszą i Hitlerem, tyle tylko, że kompromituje się na całej linii. Poczekajmy do wyborów parlamentarnych ;) Szybciej odpłynie, niż przypłynął, bo ich notowania są niziutkie.
~ 9-07-2015 11:42
moim skromnym zdaniem , pan Mikuś to ciężki przypadek , schizofrenia paranoidalna , jemu należy się pokoik w psychiatryku z miękkimi ścianami
~KAPU KAPU KAP. Z NOSA 9-07-2015 12:08
W tym roku mamy wybitny zestaw żądnych władzy. Ci Krowiniści to taka dość ekstremalna grupa odłamu szpitala psychiatrycznego im. św. Mikusia (św.=świrniętego). Potem szalony Kukuś marki Zwiędły CYC. Niewidzące oczy paranoi władzy. A DUDA? Bezczelne kłamstwo i oszustwo już do końca życia będzie mi się kojarzyło tą księżycową fizjonomią, przeciętą kraterem ostatniego wycieku. Po nim nastąpiło to co z worka wyłazi - nazwiska zapomniałem. Głosem zdychającej meduzy podsyca kłamstwa DUDY i obiecuje, a obiecuje, że kartki mało. Reszta to plankton, który ma prawo bytu tylko jako przetwór (czytaj eklskrement) układu pokarmowego całej reszty. Bezbarwny, bezmyślny, dostarczający ledwie pojedynczych składników, niezbędnych do prawidłowej perystaltyki głównych oszustów. Ot i nasz ring polytyczny.
~antydebil 9-07-2015 12:14
WSTYD NA CAŁY ŚWIAT PRECZ Z TYMI ... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Le1Kiepury 9-07-2015 12:19
Do tych wyzej. A co kaczka i komor lepszy przez 12lat zlikwidowali i rozkradli wszystk. Polska istnieje teodetycznie JKM jedyny polityk z niezmiennymi pogladami od 20 lat ale beton i tak nie kuma. Pozdrawiam kumatych...
~Le1Kiepury 9-07-2015 12:22
Do 12,08 ty to na bank jestes z odlamu ojca dyrktora co?
~pdrz 9-07-2015 12:33
Widzę, że Jelonkowi malkontenci nie zrozumieli co JKM miał na myśli. Facet wykonał gest ręką jako symboliczne pokazanie, że to czym zajmował się wówczas Parlament Europejski jest w pewnym sensie realizacją planów Adolfa Hitlera.
~coorween 9-07-2015 12:47
Co im się dziwicie,młode chłopaki,mało o życiu wiedzą to i wierzą w różnych mesjaszy obiecujących gruchy na wierzbie.Podrosną to może zmądrzeją choć wątpię.
~Error 9-07-2015 12:57
Jak widać na zdjęciu, na konferencji było ich trzech. Na następnej konferencji będzie ciężko. Zostanie jeden facet który będzie mówił, trzymał flagę i mikrofon...
~NSZ 9-07-2015 13:28
Zanim ktoś skomentuje "hajlowanie" JKM'a w Parlamencie Związku Europejskiego, to niech posłucha całej wypowiedzi, a potem komentuje.
~Realista 9-07-2015 13:38
Do krytyków powyżej ;) : Grupa młodych chłopaków, z własnych chęci i własnego zaangażowania stara się zmienić cokolwiek, dać szanse na lepsze jutro dla nas i naszych pokoleń. Skoro nazywacie ich chorymi, wariatami i idiotami, kim jesteście wy ? Banda czerwonych mord potrafiąca jedynie sypać wyzwiskami w internecie, nie mając żadnych realnych poglądów. Dlaczego to właśnie wy, nie potraficie ( lub nie macie odwagi ) przyjść na takie spotkanie członków ich partii i wyzwać ich, podobnie jak tu " w internecie " lub po prostu przedstawić swoich racji? Zapraszam do dyskusji w cztery oczy ;)
~racjonalista 9-07-2015 14:20
@realista, skoro zapraszasz do rozmowy w cztery oczy to przedstaw się albo podaj link do fb.
~Oliiii 9-07-2015 14:30
Wstyd to mi za was głąby i wyborcy PO-PIS i innych złodziejskcih formacji z obecnego układu.Pan Korwin Mikke chciał tym gestem zwrócić uwage na chora i socjaistyczną politykę tego dziwnego tworu jakim jest unia europejska.Ale wy nic nie rozumiecie ,za was myśla sprzedajne media co najwyzej.
~Wojciech Zaręba 9-07-2015 14:50
Na konferencji i w artykule zostały przedstawione rzeczy ważne dotyczące referendum. Niestety 90% komentarzy dotyczy wypowiedzi JKM Krytykująca Unie Europejską i z...za Adolfa Hitlera. Korwin CYTUJĄC hasło trzeciej rzeszy chciał pokazać że Trzecia Rzesza Niemiecka i Pierwsza Rzesza Europejska (czyt UE) nie różni się niczym z wyjątkiem sposobu podboju Europy. Adolf H. stosował podbój militarny nie udało mu się Unia Europejska stosuje podbój gospodarczy obiecując Gruszki na wierzbie i potem wszystko wygląda jak wygląda (czyt Grecja) tyle mam do powiedzenia na temat wypowiedzi JKM. Przejdźmy teraz do rzeczy ważny dla naszego kraju i jego przyszłości czyli referendum czytaj w następnym komentarzu
~Wojciech Zaręba 9-07-2015 15:07
Pytania które mają zostać zawarte w Referendum są zbyt ogólnikowe jak to chłopaki dobrze argumentowali i artykuł dość szeroko o tym mówi równie dobrze pracodawca mógł by cię zapytać czy chcesz aby ci zmienił pensje . Zakładam że odpowiesz tak lecz sformułowanie ZMIENIĆ PENSJE nie oznacza wzrostu płacy może to też oznaczać obniżkę płacy lub podwyżkę ale jeśli będziesz pracować zamiast 8 10 godzin dziennie oraz obniżkę bo zamiast 8 będziesz pracować 6 . w 3 i 4 przypadku stawka godzinowa ci się nie zmieni ale na rękę dostaniesz więcej lub mniej dlatego pytanie o zmianę finansowania partii z budżetu jest równie nie jasne jak to w moim przykładzie. co do jowów to jest ich kilka JOW jako JOW jaki wszyscy znają lub STV za trudny do tłumaczenia w komentarzu. brak słów do logiki trzeciego pytania
~Pi 9-07-2015 15:12
Pan Janusz K.M. chciał pokazać i pokazał, że parlament UE to lipa, pic na wodę i strata pieniędzy. Ten parlament o niczym nie decyduje tylko 'pajacuje'. JKM udowodnił to kolejny raz.
~ 9-07-2015 15:17
Realisto, prawdopodobnie o komuszym rodowodzie, ja już nie chcę aby tych trzech cokolwiek mi dawało.Niech raczej nie będą w mojej kieszeni, bo jak dalej tak pójdzie, to pewnie i oni będą ciągnąć mój grosz będąc pensjonariuszami obiektu w Bolcu...A tak w ogóle , kto z wariatami rozsądnie będzie rozmawiał ?Chyba równy im...
~ 9-07-2015 15:20
JKM udowodnił,że parlament UE pajacuje,Fakt,a on czuje się tam jak ryba w wodzie...Wart Pac pałaca, a pałac Paca
~Realista 9-07-2015 15:21
Zapraszam na spotkanie oddziału partii KNP lub KORWiN w JG, sympatyków jak i tych z " racją po ich stronie "
~Drzemka starego dziada 9-07-2015 15:22
Hrabiemu wszystko już sie pieprzy. Pytanie: kiedy hrabiemu przychodza do pustego łba pomysły z hołdowaniem zwyczajom faszystowskim: podczas snu, czy na jawie. Widziałem tego dziada jak smacznie spał podczas obrad PE. Bezczelny typ: za ciężkie pieniadze, które wypłacane są z budżetu min naszego, polskiego państwa pokazuje nam gdzie ma nas i Unię.
~Wojciech Zaręba 9-07-2015 15:30
Widzę ludzie że nie docierają do was racjonalne argumenty i dalej piszecie swoje głupoty więc bez zgłębienia się w temat . To że człowiek ma zamknięte oczy nie oznacza że śpi skąd wiesz że JKM nie zamkną oczu aby się skupić i pomyśleć
~racjonalista 9-07-2015 15:40
Aby zapobiec dublowaniu się komentarzy należy po dodaniu komentarza przejść na główną stronę klikając np. banner Jelonka.com znajdujący się na dole po lewej lub na samej górze. Nie należy natomiast po dodaniu komentarza odświeżać tej samej strony.
~::: 9-07-2015 15:56
Są różne "sposoby" na "zwracanie uwagi", np. zdjęcie spodni - skutek - obraza Boska i zgorszenie publiczne, świadczące o kulturze jednostki osobowej, a tak mamy zgorszenie na skalę międzynarodową. Nie życzę sobie, aby "jakiś"( pożal się Boże hrabia) szkalował Naród Polski!
~Boss 9-07-2015 16:42
Przecież UE to jest spełnienie marzeń Hitlera mamy Wielkie Niemcy ,kraje uległe takie jak Francja,Włochy ,Belgia,Holandia i kraje podbite takie jak Polska z obozami pracy tanią siłą roboczą konfidentami przy władzy na wzór kapo służącymi interesom Niemiec ,popatrzcie obiektywnie kraj odpowiedzialny za wymordowanie 40 milionów ludzi w czasie wojny,kraj który przeprowadzał na ludziach eksperyment,robił z nich mydło i inne przedmioty dzisiaj decyduje o losach Europy i nie mówcie że przesadzam to jest dramat naszych czasów Niemcy zawsze będą Niemcami
~Le1Kiepury 9-07-2015 17:08
Dokladnie UE to 4rzesza i nikt mordy nie drze. Ale wy za miast mózgów beton macie. Nie pozdrawiam elo...
~Daniel Pasiukiewicz 9-07-2015 17:39
Żaden odważny nie znajdzie chwili by wdać się w prywatną dyskusje ?
~Yrezi Rewor 9-07-2015 18:09
Corwin;-) Wstyd mi ze jest polakiem... Urny obnaza jego "sile" Wybory... i po Januszku;-) Ech... co sie dzieje z tymi politykami...
~mat_eo15 9-07-2015 18:15
Lepsi Ci co kradną tak bezczelnie, że część Polaków haruje całe dnie i dalej nie ma co do garnka włożyć prawda Yrezi Rewor?
~@ 9-07-2015 20:46
O, zgrozo! To i w naszej Kotlinie mamy ... ech, nie będę się "wyrażać"...
~fan sekty po 9-07-2015 21:11
Najgłupszy to ten z kiepury...Dziecinko, nie podniecaj sie tak polityka bo ci sie okres rozreguluje i nie bedziesz mogla bezpiecznie wpolzyc z czlonkami.KOrwina
~rychupeja3158 9-07-2015 21:18
Przeciętny użytkownik serwisu jelonka.com, o ilorazie inteligencji wersalki, nie zrozumie kontekstu, w jakim został wykonany ten gest, więc jakakolwiek dyskusja na ten temat jest bez sensu. ZŁY KORWIN, HITLERA POPIERA, CO ZA STARY d...l, IDE GŁOSOWAĆ NA PO.
~ 9-07-2015 23:03
Totalny błazen, powinien być leczony a nie reprezentować Polskę w parlamencie europejskim !!!!!!!!!!!!!!!!!!
~fan sekty po 9-07-2015 23:42
Cieszę się, że Kukiz wreszcie się określił, przez to pożegnamy platformiane ... na jesień.
~Ja 9-07-2015 23:58
Komentarze na poziomie przedszkola. Wstyd i hańba to jest Unia Europejska, która proponuje absurdalne rozwiązania a Korwin trafnie porównał ją do III Rzeszy. Boli was to uniomaniaki? Przykro mi. JKM to jeden z nielicznych wolnorynkowych polityków, który opowiada się za radykalną obniżką podatków, likwidacją chorego socjalizmu i zwiększeniu wolności obywatelskich, a dno które głosuje na POPiS i inne wariactwa powinno się wstydzić za swoją głupotę.
~Poważna Sprawa 10-07-2015 0:35
Jak trzech muszkieterów w adidasach. A te buty to Firmowe? czy Podróby?
~ 10-07-2015 1:10
Do 23.42 Z niego polityk ja z koziej d...y trąba, lekarz i to dobry specjalista określi stan umysłu tej istoty !!
~Daniel Pasiukiewicz 10-07-2015 1:28
Panowie, to zabawne, że tak brutalnie jedziecie po JKM i po młodym pokoleniu, zamknięci w czterech ścianach z twarzą przed ekranem.. Jeżeli chcecie już kogoś obrażać to pokażcie coś więcej, jakiekolwiek realne ambicje.. plany... jak już wiemy, narzekać każdy potrafi, a myśleć - nie ma komu ;) Zapraszam wszystkich sceptyków do prywatnej rozmowy, choćby drogą facebook-ową :)
~ 10-07-2015 7:01
Jeden nadód jedn wódz szkoda ze normalni ludzie wylechali za granice a barany komentuja na forum. JKM powiezial wreszcie cos mádrego tylko dzieki gestowi dotarlo to do wszystkich europejczykow. Szkoda ze 99,9% baranow nie rozumie ze Europa to juz jeden kraj. Glupków alkocholiow i narkomanow z Polski trzeba wywiesc na biale niedzwiedzie SYBERIE.
~fan sekty po 10-07-2015 8:03
ważne ,że jesienią POjdą w p...u ///...25 lat ten,, JKM powiezial wreszcie cos mádrego ,,mówi na 2 %
~racjonalista 10-07-2015 9:03
Tylko f...rzy głosują na partię Korwina. Normalni głosują na PiS albo PO dlatego, że w tych partiach można zarobić albo zyskać stanowisko. W "Korwin" jak sama nazwa wskazuje, zarabia tylko Korwin a reszta się ośmiesza.
~racjonalista 10-07-2015 9:06
a grubego nie stać nawet na normalne buty i musi chodzić w dziecięcych. Pewnie to te same, które mama kupiła mu na komunie.
~Daniel Pasiukiewicz 10-07-2015 11:22
~racjonalista a więc lepiej iść do koryta, niż zaryzykować i zyskać ?
~racjonalista 10-07-2015 12:33
według mnie to pytanie zawiera aż dwie presupozycje.
~Aleks 10-07-2015 13:02
Wstąpię do każdego ugrupowania, którego założycielem lub współorganizatorem będzie RIP /Robert i Prysrom/.
~racjonalista 10-07-2015 13:54
Korwin twierdzi, że należy zlikwidować koryto. Ale co wtedy? Będzie się sypać żarcie świniom na ziemie? Koryto jest po prostu rodzajem stołówki dla świń, w której świnie mogą się pożywić. Zamiast jego likwidacji lepiej jest zadbać aby było czyste i żeby jedzenie w nim serwowane było zdrowe.
~fan sekty pis 10-07-2015 19:06
~fan sekty po, zmień lekarza albo poproś o inne prochy
~mat_eo15 10-07-2015 19:11
~racjonalista żartujesz? Nie da się sprawić, by świnie do koryta szły z gracją w ustalonej kolejności, tak działa natura, że jak w korycie jest pełno to świnie się pchają i jakbyś ich nie szkolił, to pchać się będą dalej. Likwidujesz koryto, a liczbę świń niwelujesz do takiej, że każda się spokojnie naje tym co dostanie i nie będzie się pchała po więcej.
~ 10-07-2015 20:30
"hajlowanie" kojarzy mi się z piękną piosenką wojskową: :haj li haj lu, haj la, haj li haj lu, haj la, haj li, haj la, haj li haj la, haj la ha,ha,ha... ale w końcu tych śpiewaków pogoniliśmy...nach West.
~racjonalista 10-07-2015 20:57
Trzeba zadbać aby świnie były fachowe i kompetentne wtedy będą dobrze służyły narodowi a nie niszczyć koryto i rzucać żarcie świnią na ziemię. Poza tym określenie świnia mi nie bardzo pasuje bo zdaje się, że tak się mówi na kobiety.
~fan sekty po 10-07-2015 21:43
Ewa Kopacz ma na koncie coraz to nowe wpadki, jak choćby to promowanie Biedronki. Nawet pracownicy Biedronki odpowiedzieli w specjalnym liście, jaką ceną i wyzyskiem to wszystko jest okupione. Premier nie powinien się tak rozpływać nad obcą siecią. Kopacz jest niezręczna, irytująca,..Nie klep sieroto o lekarzu
~fan sekty po 10-07-2015 21:48
Bądź zawsze fajny! Jak Wojciech Jaruzelski! @ 19'06
~mat_eo15 11-07-2015 13:50
~racjonalista Nie zrozumiałeś. Naturą świń jest to, że się pchają do koryta bo SĄ ŚWINIAMI, nie da się sprawić, by kulturalnie po kolei do niego podchodziły, zrozum. Zakładasz błędnie, że świnie można wyszkolić, niestety jest to niemożliwe i natura sprawiła, że zawsze będzie się pchała kiedy koryto będzie pełne.
~polikar 13-07-2015 9:46
Korwin jest szykanowany przez media i przeciwników za wszystko co powie zrobi czy nie powie. Jego gest który miał podkreślić sprzeciw przeciw podporządkowywaniu się niemcom nie czyni z niego faszysty. On dosadnie ale nie jednoznacznie pokazał że unia zbyt mocno dąży do podporządkowania sie polityce niemieckiej. Jakby parlament europejski próbował wprowadzić jeden język w unii jako obowiązkowy we wszystkich szkołach to jak myslicie jaki to by był? I za to cenie Korwina
~ 29-07-2015 8:16
REDAKCJO! Choc ty trwaj przy ojczystej mowie. Mlodziez wymysla jakies d...lne slownictwo np: HAJLOWANIE - CO TO ZNACZY W JEZYKU POLSKIM???? Moze za pare dni zapanuje GRYPSELKA na lamach portalu? TO jeszcze POLSKA, wiec szanujmy nasz jezyk poki nie jest obowiazkowy RUSKI.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group