Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 11039
Zalogowanych: 63
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zwiedzali... "hybrydę"

Środa, 22 sierpnia 2018, 16:05
Aktualizacja: Piątek, 24 sierpnia 2018, 9:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zwiedzali... "hybrydę"
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (22.08) firma Volvo zaprezentowała na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze jeden z trzech autobusów hybrydowych swojej marki, które w ostatnim czasie trafiły na ulice naszego miasta i okolicznych gmin. Przedstawiciele producenta oraz miejskiej spółki zapraszali przechodniów do zapoznania się z nowym nabytkiem MZK.

Na prezentację przybyli przede wszystkim przedstawiciele spółek miejskich oraz producenta, ale nie zabrakło też mieszkańców, którzy mieli już okazję podróżować nową "hybrydą" oraz takich, dla których była to pierwsza okazja do obejrzenia pojazdu.

- Mieliśmy już okazję jeździć tym autobusem. Poza klimatyzacją, plusem jest wyświetlacz, który pokazuje czas dojazdu do kolejnych przystanków - powiedział jeden z mieszkańców, który przybył na prezentację z synem.

Jak podkreślała przedstawicielka miejskiego przewoźnika, trzy hybrydy to część dużej inwestycji, która obejmuje w sumie 20 nowych autobusów za łączną kwotę niemal 30 milionów złotych. Warto zaznaczyć, że jedna nowa "hybryda" to koszt 1,7 mln zł.

- Na początku przyszłego tygodnia na ulice wyjedzie 5 autobusów dostarczonych jeszcze przed hybrydami. Kolejne 10 spodziewamy się we wrześniu, a ostatnie 2 przegubowe mają być w październiku - powiedziała Agata Buśko, prezes MZK w Jeleniej Górze, która była zaskoczona liczbą mieszkańców zainteresowanych prezentacją. - W przyszłości chcemy zrobić rozpoznanie na rynku i wystąpić o środki unijne na zakup autobusów elektrycznych - zapowiada prezes spółki.

Firma Volvo dostarczyła autobusy pod koniec lipca i od początku sierpnia kursują już one na regularnych liniach.

- Są to pojazdy komfortowe, ekologiczne, przyjazne dla mieszkańców i kierowców. Mają udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i są ciche - po zatrzymaniu na przystanku czy w korku, wyłączają silnik spalinowy i autobus rusza bardzo cicho, bez emisji spalin z silnika elektrycznego. Jest to pojazd klimatyzowany, ma gniazdka USB - podkreśliła Małgorzata Durda z Volvo Polska.

Twoja reakcja na artykuł?

28
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy popierasz imprezy biegowe w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
560
Tak - świetny pomysł
59%
Nie - za duże utrudnienia dla mieszkańców
29%
Nie mam zdania
12%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak maksymalnie wykorzystać potencjał mózgu?
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Pogoda
Ciepły wieczór, w Jeleniej Górze 10 na plusie
 
112
Zderzenie Forda i Nissana w Radomierzu
 
Aktualności
Przeżyjmy to jeszcze raz – Jeleniogórska Dziesiątka
 
112
18–letnia motocyklistka, unikając zderzenia, wzorcowo "położyła" motocykl na ulicy
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group