Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 6572
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zusomaty stanęły również w Jeleniej Górze. Do czego służą?

Poniedziałek, 4 marca 2013, 8:24
Aktualizacja: 8:26
Autor: ZUS
Jelenia Góra: Zusomaty stanęły również w Jeleniej Górze. Do czego służą?
Fot. ZUS
Dwa dotykowe ekrany, klawiatura, dwie drukarki, skaner, system głosowy, telefon –
w takie urządzenia wyposażony jest urzędomat. Zusomaty stanęły ostatnio w Oddziale ZUS w Wałbrzychu oraz w Inspektoratach w: Dzierżoniowie, Kłodzku, Świdnicy oraz
w Jeleniej Górze.

Zusomat to samoobsługowe urządzenie dedykowane wszystkim klientom Zakładu. Urzędomat jest, obok portalu internetowego, Centrum Obsługi Telefonicznej i Systemu Kierowania Ruchem, częścią Platformy Usług Elektronicznych.

Zusomaty są dostępne dla klientów ZUS 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Podajnik dokumentów umożliwia złożenie wniosku w formie papierowej. Każdy dokument składany przez klienta jest przekazywany właściwym pracownikom ZUS w formie papierowej i w formie elektronicznego skanu.

Zusomat umożliwia dostęp do portalu PUE (czyli do indywidualnych profili) oraz do strony internetowej ZUS. W każdej chwili istnieje też możliwość połączenia z konsultantem Centrum Obsługi Telefonicznej - umożliwiają to wbudowane słuchawki telefoniczne. Z urządzenia bez przeszkód mogą korzystać osoby na wózkach inwalidzkich. Możliwość taką daje drugi z monitorów, który znajduje się na wysokości wózka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group