Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7335
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zrób to sam, czyli dzieło sztuki

Piątek, 28 maja 2010, 12:28
Aktualizacja: 12:29
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Zrób to sam, czyli dzieło sztuki
Fot. Gabi
Wczoraj w Biurze Wystaw Artystycznych zakończyły się czterodniowe warsztaty, w których udział wzięła wybrana młodzież z Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze, a także – w części otwartej – wszyscy zainteresowani. Imprezę prowadził Adam Garnek.

Studiował na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w poznańskiej PWSSP. Fascynuje się mechaniką ruchu, tworzy rzeźby kinetyczne, mobile. Koordynatorem projektu była Luiza Laskowska, na co dzień pracująca w BWA.

Warsztaty poświęcone były tematyce reklamy i dizajnu. Podczas spotkań powstała instalacja. Stworzenie takiego dzieła wymagało od uczestników myślenia abstrakcyjnego, przestrzennego i kreatywności. Adepci musieli wcielić się w rolę konstruktora i artysty jednocześnie. Głównym tematem był ruch.

Pokaz instrumentu nastąpił wczoraj w południe przed wejściem do BWA. Tworzone obrazy, formy cieszyły się sporym zainteresowaniem przechodniów. Ludzie przystawali i z zaciekawieniem obserwowali poszczególne etapy eksperymentu i powstawanie dzieła. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił.

Warsztat odbył się w ramach całorocznego projektu TEST ILUZJI, realizowanego z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group