Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 4977
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zostały tylko trzy dni na zdobycie owoców dla uczniów

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Wtorek, 6 listopada 2012, 9:33
Aktualizacja: 10:20
Autor: Angela
Szkoły podstawowe, które chcą uczestniczyć w programie „Owoce w szkole” w II semestrze roku szkolnego 2012/2013 muszą złożyć dokumenty do 9. listopada br. w Agencji Rynku Rolnego we Wrocławiu.

Rok szkolny 2012/2013 jest czwartym rokiem, w którym realizowany jest program Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce w szkole”.

- Został on wprowadzony jako jedno z priorytetowych działań Komisji Europejskiej zmierzających do poprawy stanu zdrowia i sposobu odżywiania, określonych w Białej Księdze KE „Strategia dla Europy w sprawie zagadnień zdrowotnych związanych z odżywianiem, nadwagą i otyłością” skierowanej do Parlamentu Europejskiego i Rady – wyjaśnia Jacek Sołtys, dyrektor OT ARR we Wrocławiu.

Program ma zachęcić dzieci do jedzenia większych ilości owoców i warzyw, czyli nauczyć ich dobrych nawyków żywieniowych. W ramach programu dzieci klas I-III szkół podstawowych otrzymują nieodpłatnie owoce i warzywa.
Warunki uczestnictwa w programie i formularze wniosków dostępne są na naszej stronie internetowej www.arr.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

Piipi Jelonkowa 6-11-2012 21:25
~SMUTNE~ Nikt nie interesuje się poważnym tematem owocowym :) A przecież cukierki takie dobre :)
~swó 7-11-2012 13:03
A to dlatego , że szkolne jabłko nie rozwiązuje prawdziwych problemów Polskich rodzin !. Jako dziennikarze , zacznijcie poważniej traktować problemy Naszej społeczności . Naciskajcie i monitorujcie sprawy rynku pracy !. Wyjdźcie na ulicę , rozliczajcie publiczny grosz , motywujcie do rozwoju tego miasta ,do poprawy bytu i stabilności rodziców . Owoców w hipermarketach całe tony !.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group