Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 6912
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zorka rozbudowuje się. Jest praca!

Czwartek, 20 lutego 2014, 7:27
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 lutego 2014, 9:32
Autor: Mea
Jelenia Góra: Zorka rozbudowuje się. Jest praca!
Fot. Mea
Nowy magazyn firmy Zorka o powierzchni 7 tys. 400 mkw. powstaje przy ul. Meblowej w Jeleniej Górze. – Już zatrudniamy nowych pracowników, by ich wyszkolić. Łącznie będzie to 70 osób – mówi Jerzy Chałaj, prezes zarządu Zorki, produkującej meble dla sieci sklepów Ikea.

Rozbudowa zakładu kosztuje ok. 18 mln zł i ma zakończyć się pod koniec maja 2014 r. Magazyn wysokiego składowania będzie miał regały automatyczne, bo dwutygodniowy zapas wyrobów Zorka musi przechowywać u siebie.

– W hali będzie odbywać się montaż elementów, znajdzie się tu lakiernia oraz pakowalnia. W miejscu gdzie obecnie jest magazyn i pakowalnia powstanie maszynownia, ponieważ dokupimy również maszyny do obróbki drewna i płyt – opowiada Jerzy Chałaj.

Zorka działa w Jeleniej Górze od 1945 r. Najpierw produkowano tu drewniane zabawki i zydelki. W latach 80’ rozpoczęła współpracę z Ikeą. Obecnie wytwarza stoły, łóżka, szafki oraz toaletki. Wyroby sprzedawane są na całym świecie - od Japonii, przez Australię, po USA i Kanadę. Pracuje tu 480 osób, a średnia płaca wynosi 3 200 zł brutto. Warto podkreślić, że drewno i różne komponenty Zorka kupuje od regionalnych dostawców.

- Z roku na rok rośnie sprzedaż naszych produktów, ostatnio o 27 proc. Za tydzień mają przyjechać do nas dizajnerzy ze Szwecji, którzy wdrażają nowe wyroby. Do 2020 r. planujemy podwoić sprzedaż – podkreśla Jerzy Chałaj.

Konferencja na temat rozbudowy zakładu odbyła się wczoraj (19.02.). Obecni byli na niej prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła i wiceprezydent Jerzy Łużniak. – Cieszymy się, że Zorka rozwija się i powstają nowe miejsca pracy. W strefie ekonomicznej przy ul. Spółdzielczej przygotowujemy 5-hektarową działkę na sprzedaż. Łącznik do ul. Spółdzielczej będzie oddany do użytku szybciej niż planowano. Liczymy na kolejnych inwestorów – mówi Marcin Zawiła.

Zakończenie prac budowlanych łącznika był wyznaczony na sierpień tego roku. Do strefy ekonomicznej przenosi swoją działalność firma „Zakłady Drzewne – Dobiegniew”. Będzie budować się tu również przedstawicielstwo Toshiby.

Czytaj również

Komentarze (91) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group