Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 2511
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Zorganizowany przerzut

Wtorek, 25 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:25
Autor: Muzyczne Radio
Trzech mieszkańców Zgorzelca usiłowało przeszmuglować dwójkę Ukraińców. Wpadli na gorącym uczynku w ręce polskich i niemieckich pograniczników.

Orysja K. i Mikajło N. w ciągu kilkunastu godzinach po przekroczeniu granicy w Medyce znaleźli się w Zgorzelcu pod opieką trzech tutejszych mieszkańców. Po krótkim odpoczynku znaleźli się w pobliżu mostu kolejowego.

Plan był prosty, jedna osoba przeprowadza Ukraińców przez most, dwie przejeżdżają legalnie samochodem przez przejście do Goerlitz, zawożą ich bagaż, odbierają kuriera i wracają do Zgorzelca. Pełniący służbę w ramach naprzemiennego systemu ochrony granicy niemieccy pogranicznicy nie dali szans niechcianym gościom, zatrzymując ich po kilka metrach po przekroczeniu granicy.

Pozostali pomocnicy widząc wpadkę swojego kolegi, zawrócili do przejścia. Tu czekali już na nich polscy pogranicznicy. Zawartość bagażnika wyraźnie świadczyła o ich udziale w przemytniczym przedsięwzięciu. Cała piątka znajduje się w dyspozycji Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group